Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda Bilim Şenliği Düzenlendi…..

Eğitim öğretime bu yıl başlayan sadece 5. sınıfların bulunduğu  Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nda 17 Mayıs Çarşamba günü saat 10:00’da TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI düzenlendi.

Ağaç yaşken eğilir prensibi ile erken yaşta öğrencilere bilimin eğlenceli yüzünü göstermek, bilimi günlük hayatla ilişkilendirmek ve en önemlisi bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla böyle bir organizasyon düzenlendiği belirtildi.

Yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN, Boyabat Müftüsü İsa SAĞLAM, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan YALINKAYA, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrenciler, öğretmenler ve velirlerin katıldığı organizasyonda katılımcılar hem çok eğlendi, hem de eğlenirken öğrendi.

Okul Müdürü Halil GÜNDOĞDU yaptığı açıklamada; ” Müdür Yardımcısı Murat ESEN, koordinatör öğretmen Seda BAYRAK olmak üzere Pınar ERCAN, Kadriye BAŞAT, Semra ASLAN, Demet NERGİZ, Abdullah İLTEGİN, Burak İLGEN, Ahmet FATSAL, Mine KOR, Ahmet KARADENİZ ve emeği geçen herkese TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM.” dedi.

Yarıdan fazlası araştırma projesi olan, 6 dersten toplam 20 projenin sergilendiği bilim şenliği iki gün boyunca devam etti.


4

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.