Boyabat Cevre Yolu Ne zaman Bitecek?…..

yoll09

 

Boyabat’ta uzun süredir yapımı süren çevre yolu bitmek bilmiyor. Boyabat merkezde trafiğin yoğunlaşmasına sebep olan şehirler arası karayolu tüm müdahalelere rağmen hala rahatlatılmadı.

yoll11

Şehirler arası taşımacılık yapan kamyon, otobüs ve otomobil sürücülerinin korkulu rüyası haline gelen Boyabat merkezindeki karayolunda yaşanan yoğunluk isyan ettiriyor. Boyabat çevre yolunun açılması ile rahatlaması beklenirken çevre yolunun açılmaması da bir engel mi var sorusunu akla getiriyor? Alt yapısı biten ve bir çok aracın yasak olmasına rağmen kullanmaya başladığı çevre yolu trafiği rahatlatırken araçlarda büyük tasarruf sağlaması, Boyabat’ın gelişimine ciddi etkileri olmasının beklendiği ifade ediliyor.

yoll10

Çevre yolunun bitmemesinde Boyabat lobisinin etkili olduğu vurgulanırken, Çevre Yolu inşaatı 19 Temmuz 2013 tarihinde başlamış ve 850 gün sonra 16 Kasım 2015 tarihinde bitirileceği belirtilmişti. Ancak işin süresi bitmiş olmasına rağmen çevre yolu hala bitirilemedi. Kamulaştırma çalışmalarının da devam ettiği öğrenilen çevre yolu inşaatında alt yapı tamamen biterken yolun 50 metrelik bir kısmında kamulaştırma nedeni ile çalışma yapılamadığı bu nedenle yolun tek şeritli yoldan verildiği görülüyor.

Edinilen başka bilgilere göre de çevre yolunun Sinop – Kastamonu ve Durağan – Saraydüzü karayollarına bağlayacak kavşak çalışmalarının yapılmadığı ihale edilmemesi nedeni ile yolun trafiğe açılmasının geciktirildiği de iddialar arasında yer alıyor. Şimdi vatandaş soruyor; Boyabat trafiğini ve de bölge trafiğini rahatlatacak olan Boyabat Çevre yolu ne zaman bitecek?

 Fotoğraflar: Ömer AYTEKİN

yoll08yoll07yoll05yoll04yoll03yoll02yoll01yoll12

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.