Boyabat Cengiz Topel Ortaokulu Sinop’ta Birinci Oldu….

Sinop Atatürk Spor Salonunda düzenlenen Bocce İl Müsabakalarına Boyabat’tan Cengiz Topel Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Çatttepe Ortaokulu katılırken; Türkeli’den, Dikmen’den Durağan ve Merkez İlçeden farklı kategorilerde 20’den fazla takım katıldı.

Yıldız Erkekler ve Küçük Erkekler Kategorisinde Cengiz Topel Ortaokulu iki farklı birincilik alarak müsabakalara damgasını vurdu. Cengiz Topel Ortaokulu Yıldız Kızlar kategorisinde de üçüncü olarak ikisi şampiyonluk üç kupa ile eve döndü. Küçük Kızlar kategorisinde ise Boyabat İmam Hatip Ortaokulu ikinci oldu. Çattepe Ortaokulu ise Küçük Erkekler kategorisinde ikinci olurken Küçük Kızlar Kategorisinde de dördüncü oldu.

Cengiz Topel Ortaokulu Bocce Takımları Antrenörü İsmail Sancak yapmış olduğu açıklamada;
“Hiçbir başarı tesadüf değildir ve hiçbir başarı bir tek şahsın ürünü değildir. Bu anlamda bize destek veren herkese gönlümden geçtiği, içimden geldiği gibi teşekkür etmek istiyorum. Başta ilk günden itibaren bize her türlü desteği veren Okul Müdürümüz Özgür Ertaş‘a şahsım ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim. Bocce oynamak için nizami bir sahaya ihtiyaç duyduğumuzda bizi kırmayıp “Biz çocuklarımız için buradayız” diyerek okulumuza kısa sürede Bocce sahası kazandıran Belediye Başkanı Şefik Çakıcı‘ya özellikle çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Yine bu sporun okulumuzda yapılmasından müsabakalara katılmasına kadar her aşamada desteklerinden ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürü SayginAtinkaya‘ya, Halk Eğitim Merkezi MüdürüİbrahimAçikgöze, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Taşkın Aydın‘a, İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Naim Derelioğlu‘na çocuklarımız adına teşekkür ederim. En başından itibaren Bocce’de birlikte yola çıktığımız ve bu öğrencilerin eğitiminde çok emeği olan Şehit Turan Meşe İlkokulu Müdür Yardımcısı Nurullah Yılmaz‘a teşekkür ederim.

Bocce… Henüz Türkiye’de yeterince tanınmayan fakat aslında hepimizin çocukken oynadığı misket oyununa benzerliği ve tarihte ilk olarak Anadolu’da oynanıp dünyaya yayılan bir oyun olması nedeniyle fazlasıyla bizden olan bir spor dalı. Dört yıl önce Cengiz Topel Ortaokulu’nda Okul Müdürümüz Özgür Ertaş’ın desteğiyle Nurullah Yılmaz hocam ile birlikte başlattığımız Bocce ile okulumuz öğrencilerini serbest zamanlarında bilgisayar başından kaldırarak sokağa indirmeyi, birlikte oynamayı, sosyalleşmeyi, sportif faaliyetlere katılımı, karakter gelişimini, paylaşmayı, anlaşmayı, okulda öğrenciler arası birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimi oluşturmayı hedefledik. Geçtiğimiz yıllarda birçok öğrencimiz Bocce’yi öğrendi ve oynadı. Birçoğu da mezun oldu. Bugün geldiğimiz noktada bu hedefleri gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

 

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.