Boyabat Belediyesi Uyardı, Dikkat Başınıza Ev Düşebilir…

İlçemiz Gökdere Mahallesinde Bulunan Eski Ahşap Evlere Uyarı Levhaları Takılarak Vatandaşlar Uyarıldı. Yıkılmama Göçme Tehlikesi Bulunan Bu Evler Vatandaşların Can Güvenliğini Tehlikeye Atıyor.

Özellikle Dumlupınar İlk Öğretim Okulu Yanında Bulunan Yanık Ve Yıkık Ev Yıllardır Yetkililerden İlgi Bekliyor. Gazetemiz Haberi Üzerine Etrafı Çevrilerek Önlem Alınan Bu Ev Yıkıldı Yıkılacak Durumda.

Sit Alanı Kapsamında Bulunan Bu Evlere Dokunulamıyor, Boyabat Belediyesi Tedbir Amaçlı Bir Levha İle Vatandaşları Uyardı.

Gazetemize Konuşan Mahalle Sakinleri Şunları Söyledi, “ Mahallemiz İlçemizin İlk Kurulan İlk Mahallelerinden. Her Yerinin Tarihi Değeri Var, Sahipleri Tarafından Terk Edilen Bu Bazı Evler Artık Yıkılacak Duruma Geldi. Evler Bakımsız Göçük Durumda, “Sit” Koruması Altında Olduğu İçin Kimse Bir Şey Yapamıyor. Tarihi Koruyacağız Derken Bir Gün Canımızdan Olacağız” Dediler.

Haber Ve Fotoğraflar; Ömer AYTEKİN

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

4 yorum

  1. When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I recieve four emails with the same comment. Perhaps there is a way you can remove me from that service? Cheers!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.