Boyabat Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün düzenlediği “Bir Yastıkta 40 Yıl” projesinin startını verdi……

Boyabat Belediyesi ilçemizde 40 yıla aşkın süredir evliliklerini sürdüren, örnek çiftlerin mutluluklarının sırrını yeni kuşaklara kalıcı olarak aktarmalarını sağlamayı amaçlayan proje ile 40 çiftin 40. yılında mutluluklarına ortak oluyor.

Proje ile ilgili olarak basın büromuza açıklamada bulunan Boyabat  Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Sevgiyi nakış gibi yastıklarına saygıyla, sabırla işleyenler 40. Yılının mutluluğunu yaşıyorlar. Belediyemizce yürütülen proje ile ilçede yaşayan ve 40 yılı aşkın süredir örnek yaşamları ile takdir toplamış ve yeni kuşaklara mutluluğa dair söyleyecek sözleri olan 40 çiftimiz bu projenin başlangıcını oluşturuyor” diye konuştu.
Başkan Çakıcı, ” Bir yastıkta ihtiyar, bir yastıkta bahtiyar.” olun

Çiftlerle yapılan görüşmelerde, evli çiftlerin tecrübelerinden yararlanıldığını da ifade eden Başkan Çakıcı, “Boyabat’ta, sevginin saygının ve sabrın timsali 40 çiftimizin sevincine ortak olmanın gururunu yaşıyoruz 40. yıllarında mutluluğun sırrını yeni evlenecek çiftlere, altın değerinde nasihatlerle anlatan, uzun süreli evlilikler hakkında ipuçları vererek, yeni yuva kuran gençlere örnek olan değerli büyüklerimizi kutluyorum. Rabbim kendilerini bir yastıkta ihtiyar, bir yastıkta bahtiyar etsin” dedi.

Boyabat Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 40. yılını dolduran 40 çifte bu müstesna yıla uygun ve mutluluğun anlamının belgesi olarak “yastık” armağan edileceği belirtildi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.