Boyabat Belediyesi İşçileri ile Toplu Sözleşme İmzaladı….

imza8

Boyabat Belediyesi yapılan görüşmeler sonucunda kadrolu çalışanları ile 2 yıllık toplu sözleşme imzaladı. Bu sözleşme ile belediye işçilerinin hem mali konular hem de özlük hakları güvence altına alınmaktadır.

Boyabat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında, 94 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi; çalışanların maaşlarına 2016 yılında yıllık yüzde 15, 2017 yılında ilk altı ay için yüzde 7.5, ikinci altı ay için ise yüzde 7.5 zam öngörüyor.

İmza törenine, Belediye Başkanı Sayın Şefik Çakıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Demircan, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hüseyin Ceylan, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İsmail Pazar, Hizmet-İş Sendikası Şube Mali Genel Sekreteri Ahmet Ateş, Belediyemiz Sendika Baş Temsilcisi İhsan Öztürk ve çok sayıda personel katıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Hizmet-iş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar,” Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum. 2 yıllık sözleşme imzalıyoruz, çalışanların maaşlarına 2016 yılında yıllık yüzde 15, 2017 yılında ilk altı ay için yüzde 7.5, ikinci altı ay için ise yüzde 7.5 zam öngörüyor.

Şube Başkanı Pazar, Belediye Başkanlığı ile imzalan TİS ile belediye işçilerinin ücretlerinin piyasa koşullarının üzerinde zamlandığına dikkat çekti ve bu toplu pazarlık görüşmelerinin masada, üstelik de iyi bir zam oranıyla sonuçlandırılmasından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Şefik Çakıcı ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan ÇAKICI Belediyemizde çalışan kadrolu işçilerimizin 2 yıllık toplu iş sözleşmesini yaptık.

Belediyemizin imkânları çerçevesinde personelimize gerek özlük hakları, gerekse de mali haklar konusunda elimizden geldiğince onları tatmin edecek bir çalışmanın içerisinde olduk. İşçi kardeşlerimizle birlikte bundan sonrada gönül birliği içinde el ele, omuz omuza çalışarak şehre hizmet etmenin bahtiyarlığını hep birlikte yaşayacağız.

Toplu iş Sözleşmesi’nin hem işçi arkadaşlarımız, hem belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum dedi.

imza1 imza2 imza3 imza6 imza5 imza4 imza7

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.