Boyabat Belediyesi Engelliler için düğmeye bastı…

713-engelliler-icin-dugmeye-basti-450x0

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerine ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanı  Şefik Çakıcı, engelli öğrencilerle yapmış olduğu görüşmeler doğrultusunda düğmeye bastı.

Belediye tarafından yapılan yeni çalışma ile engellilere kolaylık sağlaması için ilçenin belli noktalarına “akü şarj üniteleri” koymak için çalışma başlattı.

ŞARJINI TAMAMLA YOLDA KALMA

“Şarjını tamamla yolda kalma” sloganıyla engelliler için akü şarj üniteleri konulması ile ilgili çalışma başlattıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı; “İlçemizde 100’e yakın akülü araç kullanan engelli vatandaşımız var. Bu hemşerilerimiz için ilçemizin belli noktalarına akü şarj üniteleri koyarak hayatlarını kolaylaştırma gayreti içerisindeyiz” dedi.

Hayata geçirilecek bu uygulama ile günlük işlerinde akülü araçlarıyla gezinti yapan engelli vatandaşlar, şarj cihazı bulunan alana giderek rahatlıkla aküsünü şarj edip kaldığı yerden gezintisine devam edebilecek. Engelli vatandaşlarımız bu uygulamadan ücretsiz yararlanabilecekler.

_engelli2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.