Boyabat Baş Pehlivanı,Serhat Balcı, Güreş Ağası, Recep Dursun Oldu……

aği

16 Ekim 2016 Pazar Bu yıl 3 düzenlenen, Boyabat Panayırı etkinlikler çerçevesinde düzenlenen yağlı Güreşler yapıldı. Yapılan Güreşlere çok sayıda katılım olurken yapılan Güreşler Kon Tv’den canlı olarak yayınlandı.

 

Güreşlere toplam 26 Kırpınar Baş Pehlivanı katıldı. Yapılan etkinliğe Ak Parti Snop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye başkanı Şefik Çakıcı, Siyad Genel Başkanı Keramettin Arpacı ve birçok davetli katıldılar.

 

Gerçekleştirilen organizasyon güreş federasyonu yağlı güreş merkez Hakem kurulu başkanı Tahir yılmaz ve Boyabat güreş antrenörü Erkan Gür tarafından yapılırken, toplam 160 sporcu katılımla ev sahipliği yapıldı. Gerçekleşen Organizasyonda Son 2 yıldır Koç ağalığını alan Ali Yılmaz bu yılda Koç ağalığını alarak 3 yılda Koç ağası seçilirken, Bu yılın Güreş ağası ise Recep Dursun oldu. Güreşleri Serhat Balcı birinci olarak bitirdi.

Buna göre yapılan Güreşlerde 1 : Serhat Balcı 2 :Şaban Yılmaz 3: Recep Karşı 4 :Faruk Akkoyun oldular

siii g.... s

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18316 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.