Boyabat 23 Yıldır Hiç Unutmadı, Mete Çağdaşın Özel Haberi…

anii4

Son günlerde artan cinsi sapık olayları, akla 23 yıl önce Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşanan sapıklık olayı sonrası meydana gelen LİNÇ vakasını getirdi.

Genel yayın yönetmenimiz Mete Çağdaş’ın arşiv araştırmaları sonucunda gündeme gelen olay, 19 Haziran 1993 yılında Boyabat ilçesinde meydana gelmişti.

İlçede 4,5 yaşındaki Gül G. adlı kız çocuğu evlerinin yakınında ölü bulunmuş, çocuğun yapılan incelemesinde tecavüze uğradığı ve daha sonra öldürüldüğü belirlenmişti. Olayı duyan Boyabatlılar ise bu olaya çok öfkelenmiş ve zanlı olarak tutuklanan 17 yaşındaki H.U isimli şahsı polisin elinden alarak LİNÇ etmiş ve öldü diye bırakmışlardı. Fakat yediği onca sopa, taş, yumruk ve tekme darbelerine rağmen ölmeyen ve ağır yaralı olarak Samsun’a kaldırılan tecavüzcü H.U daha sonra Güvenlik nedeniyle Ankara’ya götürülmüş ve burada 6.ağır ceza mahkemesi tarafından yapılan yargılanmasında önce idamı istenmiş fakat yaşı küçük olduğu için bu ceza cinayetten 16 yıl 8 ay’a tecavüz etmekten de 13 yıl 10 ay’a çevrilmişti.

H.U’nun ölmediğini öğrenen Boyabatlılar ise bu sefer ilçenin adliye binasını basarak binayı ateşe vermiş ve etrafı harabeye çevirmişlerdi. Hatta Sinop’tan takviye yardım için Boyabat’a giden polis aracı kaza geçirmiş ve bir polis kazada hayatını kaybetmişti. Yaşanan olay sonrası ise yüzlerce kişi gözaltına alınmış ve 12 kişi tutuklanmıştı.

Şimdi ise 40 yaşında olduğu düşünülen o sapığın, hala cezaevinde mi yoksa halkın arasına karışıp hiç bir şey olmamış gibi yaşamını sürdürüp sürdürmediği merak konusu.

anii3 anii2 anii1

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17836 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.