Berkay Aktaş Mezarı Başında Dua ve Gözyaşları ile Anıldı…

İstanbul’da 2 yıl önce meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden Tıp Fakültesi 2 . Sınıf öğrencisi Berkay Akbaş, Çukurbağı Mezarlığı’nda mezarı başında dualar ve gözyaşlarıyla anıldı.

Gönül verdiği Fernebahçe formasının serili olduğu mezarı başına toplanan ailesi ve sevenleri, 19 yaşında hayatını kaybeden Berkay için dua etti. Alaaddin Cami imam hatibi Abdullah Güney tarafından Kur’an tilavetinin yapıldığı programda, Berkay Akbaş ve tüm şehitler için dua edildi.

Mustafa Berkay Akbaş’ı anma programına Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan, CHP Sinop Eski İl Başkanı Mustafa Acun, Sinop Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ertan Gümüş, Akbaş’ın ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan lig maçının ardından Vodafone Arena Stadı yakınlarında 45 saniye arayla iki patlama meydana gelmiş, aralarında polis memurlarının da bulunduğu çok sayıda kişi şehit olmuş ve yaralanmıştı.

Patlama esnasında İstanbul’a gezmeye giden ve olay esnasında taksiyle Vodafone Arena’nın önünden geçen Sinoplu Berkay Akbaş da hayatını kaybetmişti.

 

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18268 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.