Belediye Başkanı Çakıcıdan Flaş Ceza Evi Açıklaması, Kapanıyor!…

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Boyabat Cezaevinin kapatılması ile ilgili bugün bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

İlçemizde uzun yıllardır hizmet veren Boyabat Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adalet Bakanlığının aldığı kara ile Temmuz ayı içerisinde kapatıldığı ve  Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlülerin ,başka ceza infaz kurumlarına nakledilme işlemlerinin olacağı bildirilmişti.Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı bugün bu konu ile ilgili makamında bir basın toplantısı gerçekleştirerek konuya açıklık getirdi.

Başkan ÇAKICI açıklamasında; Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’ün  Boyabat Adliyesi’ne gelişi sırasında Boyabat Cezaevi ile ilgili konuları değerlendirdik. Adalet Bakanımız Cezaevinin A’dan Z’ye hiçbir tipe uymadığını, sağlık ve güvenlik açısından tehditler oluşturduğu beyan etti. Boyabat’a daha güzel ve yakışan bir ceza evini yapmak istediğini ifade etti.

Başkan Çakıcı; “O toplantıda gerek Cumhuriyet Başsavcımıza, gerekse bana çalışmaların başlatılması yönünde talimat verdi. Bizde belediye meclis üyelerimiz,il genel meclis üyelerimiz ile görüşerek Boyabat Organize Sanayi Bölgesi karşısında 59 dönümlük milli emlak adına hazineye kayıtlı yeri tevkif ettik. Proje çalışmaları başladı şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında yazışmalar devam ediyor.

Adalet Bakanlığı 40 dönüm altında alan istemiyor bizim için de şuan bu bölge uygun. Artık Cezaevleri ülkenin ekonomisine katkı sağlayan üretim merkezleri haline geldi. O açıdan Boyabat Organize Sanayi Bölgesi’nin karşısında olması bu üretim merkezine de katkı sağlayacaktır. Ben bu yıl sonuna kadar projesinin biteceğini 2022 yılı ile birlikte de temelinin atılacağını düşünüyorum. Yeni yapılacak cezaevi ile birlikte 250 kişinin üzerinde personel istihdam edilecek,

Başkan Çakıcı ; Boyabat Cezaevi’nin bulunduğu alan için  “6 dönümü Adalet Bakanlığı tapusu içinde, 3 dönümü de hazine tapusu içerisinde. İleride buraya TOKİ tarafından konut inşaa edilir veya farkı bir proje ile değerlendirilebilir.Cezaevi yeni konsepti ile hem Boyabat’ta istihdama, Boyabat’ın üretimine, hem de milli ekonomimize faydalı olacağı inancındayım.

Başkan Çakıcı; Boyabat 2023’çe güçlü bir şekilde girerek vizyon projelerimiz olarak değerlendirdiğimiz,Topalçam millet bahçesinin 24 Ağustosta ihalesi var. Cam Teras,Kolaz çayı ıslah projelerimiz ve halen hızla devam etmekte olan doğalgaz çalışmalarımızı bitirerek projelerimizi söz verdiğimiz gibi hayata geçmiş olacak.açıklamasında bulundu.

YENİ CEZA EVİNİN İNŞAA EDİLECEĞİ ALAN ESKİ DOĞUŞ ŞİRKETİ ŞANTİYE ALANI

(MARUF KÖYÜ MEVKİ, BOYABAT ORGANİZE SANAYİ KARŞISI)

Boyabat Gündem Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.