Başkandan Erken Okunan Ezanla İlgili Açıklama Geldi…

ezan

11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nı yaşadığımız bu günlerde 12 Haziran Pazar günü ilçe olarak talihsiz bir olay yaşanmıştır.

Yukarıda belirttiğimiz tarihlerde gerçekleşen olaylar ile ilgili çeşitli kişisel sosyal hesaplar ve basın organlarından görmüş olduğumuz yanlış bilgilendirmelerden dolayı bu açıklamayı gerek görmüş ve vatandaşlarımıza açıklama yapma gereği doğmuş bulunmaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki aradan geçen üç günlük süre zarfında belli bir açıklama yapmamamızın sebebi ezan vaktinin belirlenen saatten önce okunmasının nedenlerini araştırmaktır. Ayrıca bilinmelidir ki, bu talihsiz olayın açıklamaları belirtmiş olduğumuz gibi bazı kanal ve kuruluşlarda da yapılmıştır.

Yaptığımız araştırmalar sonucu belirtmek isteriz ki, yurdumuzun her bölgesinde olduğu gibi Karadeniz Bölgesi’nde de Belediye Hoparlör Frekansları birbirleri ile çakışma gösterebilmektedir. 12 Haziran Pazar günü de Belediyemiz Hoparlörleri, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin hoparlör frekansları ile çakışma yaşamış ve Trabzon’da okunan ezan sesi ilçemizde bazı mahallelerden duyulmuştur.

Unutulmamalıdır ki..!

Bizler, ilçemizde yaşayan ve yaşamayan bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek amacı ile görevimizi yapmaktayız.Yaşadığımız bu mübarek günlerde sebepleri sorulmaksızın bilgi kirliliği yaratan kişi ve basın organlarını doğruluğa davet eder, saygılar sunarız.

Kaynak : Gerze’nin Sesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.