Başkandan Çok Sert Açıklama, Durağan’ı Seven Değil Ceplerini Düşünen Birilerinin Sırtından Kazanan Tipler!……

öğrenci taşıma ile ilgili görsel sonucu
Her yıl büyük tartışmalara ve  çekişmelere sahne olan, mahkemelere taşınan Durağan’ın en büyük ihalelerinden biri olan taşımalı eğitim ihalesinde  firmalar tekliflerini sundu.
3 firmanın teklif verdiği ihalede Tokat’ın sayılı ve güçlü firmalarından biri olan Hafız Hoca Turizm Taşımacılıkta teklif verdi. İDurağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihalede 1 milyon 183 bin tl muhammen bedelle çıkılan ihalede 927 bin 180 Tl teklif veren Vezir Tur em düşük teklifi veren firma oldu.  Hafız Hoca Turizm 1 milyon 103 bin 417 TL verirken,  1milyon 93 bin Tl teklif veren Hüseyin Giyici EKAP üzerinden iş bitirme belgesi almaması nedeni ile ihaleden elendi.
DURAĞAN’I SEVEN DEĞİL CEPLERİNİ DÜŞÜNEN BİRİLERİNİN SIRTINDAN KAZANAN TİPLER!
 İhale öncesi ve sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulunan Durağan Birlik Kooperatif Başkanı Mehmet Maraz, ibiz artık ucuza çeken sırtından para kazanılan şöför esnafı omak istemiyoruz. Bu nedenle kar etmediğimiz ve istediğimiz pararlar verilmedikçe  hiç bir şekilde öğrenci taşımayacağız. Taşıyan kooperatif üyeleri hakkında da  yasal işlem başlatarak cezai müeyyide uygulayacağız. Durağan’da taşımacılık sektöründe tek bir koopratif varken ihaleyi alan firmalar şahısları baz alıyor onlar üzerinden pazarlık yapıyorsa yetkilileri uyarmak gerekli işlemleri yapılmasını sağlamak temel görevimiz olacak. Bu koopratif onlarla kurulmadı ama onlarsızda yaşayacak. Bunlar Durağanı seven, Durağandaki sivil toplum kuruluşlarının gelişmesini isteyen değil ceplerini düşünen birilerinin sırtından para kazanan tipler bunlara mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
İhale öncesi yaptığı açıklamada da; Maraz;
İHALEYİ ALAN DEĞİL KAZANAN ESNAF OLMAK İSTİYORUZ!
’ “Bu ekonomik koşullarda şoför esnafı zaten kazanmıyor. Kesintiler vergi yükü ve istenilen şartları oluşturmak için harcanan para nedeni ile kazandığımızı zaten harcıyoruz. Durağan’da sektörümüzde tek kooperatifiz. Ama nedense bir türlü bir arada olamadık. Bu gün bir aradayız ve kazanmak istiyoruz. Kimin aldığından çok  kazanan taraf olmak istiyoruz. Kazanacak bir rakam alamazsak üyelerimiz öğrenci taşıma işleminde kesinlikle olmayacak, kooperatif tüzüğüne uygun olarakta üyemiz olup taşıyanlar hakkında da gerekli işlemler yapılacaktır” demişti. Sözünün arkasında duran Maraz bu sene kararlı olduklarının mesajını her platformda dile getirerek kimse bizim üzerimizden pazarlık yapmasın diyor!
Şehir Gazetesi…
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17301 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.