Başkana;’Haksız kazanç sağladı’ iddiası…

flaş

’Haksız kazanç sağladı’ iddiası…

Türkeli’de bazı esnaflar, ilçenin Ak Parti teşkilat başkanı ve aynı zamanda Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı olan Necati Kalafat İçin savcılığa, bizim üzerimizden “Haksız kazanç sağladı” iddiası ile suç duyurusunda bulundular.

Kendilerinden kooperatiften çektikleri kredi karşılığında yasal olamayan bir şekilde “Hizmet Geliri” adı altında para kesildiğini iddia eden esnaflardan mermer ustası Resul Taşdelen yaptığı açıklamada, “10 Aylık araştırmalarım sonucu kesilen bu paranın haksız ve usulsüz olduğunu öğrendim. BİMER’e, Savcılığa, TESKOMB Ankara birliğine şikayette bulundum. Bunun üzerine başkan Necati Kalafat beni yanına çağırdı ve paramı geri yatıracağını bu nedenle şikayetimi geri çekmemi istedi. ama ben geri çekmedim ve savcılıkta iken hesabıma benden kestiği 13.500 TL parayı geri yatırmış. O günün akşamı beni telefon ile tekrar aradı ve (Türkelinin küçük bir ilçe olduğunu ve birbirimize yine işimizin düşeceğini bu olayı kimseye duyurmamam gerektiğini belirtti. Ama namusum ve şerefim üzerine yemin ederim tek başıma da kalsam bu davanın peşini bırakmayacağım.” dedi.

Konuyu doğrulayan Başkan Necati Kalafat ise olayın isim değişikliğinden meydana geldiğini belirterek, “Masraf Karşılığı” diye alınması gerekirken, “Hizmet Karşılığı” diye almamız hataymış genel merkezimiz bizi böyle olmaz bu şekilde yazılmaz diyerek uyardı ve bizde kooperatif olarak hesaplarına paraları geri yatırınca bunlar da (he bunda bir iş var diye düşünerek) şüphelendiler. Benim burada siyasi rakiplerim var, ben AK parti eski il genel meclis başkanlığı yaptım. Kooperatif de rakiplerim var. Bunlar dedikodu çıkartıyorlar. Yapılan yanlışlığı geri iade ederek düzeltme yoluna gidiyoruz. Kendime de kızmıyor değilim, 23 yıllık kooperatif başkanıyım nasıl böyle hata yaptım diyerek kızıyorum kendime” diyerek açıklamada bulundu.

Kaynak:Türkeli sesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18194 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.