Başkan Ergül’den Lamba Açıklaması….

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sakarya Caddesi’ne yerleştirilen aydınlatma direklerinin değişeceğini söyledi. O direklerin caddeye yakışmadığını belirten başkan Ergül, proje kapsamında caddenin uygun yerlerine 22 adet dekoratif direklerin monte edileceğini söyledi.
BAŞKAN ERGÜL 'AYDINLATTI'!

Sakarya Caddesi’nde başlatılan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini belirten Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, son günlerde kamuoyunun gündemine  olan aydınlatma direkleriyle ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Başkan Ergül, gazetemize yaptığı açıklamada; “Caddenin aydınlatılması olayı  YEDAŞ’ın görevinde olan bir şey. Şimdi arkadaşlarımız yolun ortasına direkleri diktiler. O direkler o yola hiç yakışmadı. Yani onu onlarda biliyor bende biliyorum, Sinoplularda görüyor zaten. O direkler oradan kalkacak. Yerine pazarlığını bitirdiğimiz dekoratif direkler yerleştirilecek. Sakarya Caddesi’nin uygun olan yerlerine o şık direklerin montajını yapacağız. Sevgili Sinopluların hiç endişesi olmasın, çirkin bir şey yapmayız mümkün değil yani” dedi. “BİBLO GİBİ İŞLEMEK İSTİYORUZ” Sakarya Caddesi’nin kentin en önemli yaşam merkezi olduğunu söyleyen başkan Ergül; “Bizim tek özel caddemiz Sakarya Caddesi. Sakarya Caddesi’ni biz elimizden geldiği kadar biblo gibi işlemek istiyoruz. Sinop’u geleceğe taşımak adına bunu işlemek istiyoruz. Tabi bu arada da vatandaşlarımıza bazen de zarar verdiğimizi de biliyoruz.  Yolların çamur olması gibi, işte sayıları az da olsa bu nerden çıktı diye düşünenler vs.  Ama buradan doğalgaz geçecekti. Biz bu caddeyi zaten kapatacaktık. Bağlantıları yapılacaktı. Buradan sadece doğalgaz geçmedi. Doğalgaz ile birlikle alçak yüksek gerilim elektrik  hattı geçti, telefon hatları geçti, su hatları geçti, yağmur olukları geçti. Yani o caddenin altını biz yeni baştan inşa ettik” diye konuştu.

“ZOR OLANINI BİTİRDİK” Projenin yüzde 50’sinin tamamlandığını belirten başkan Ergül, “Şimdi gördüğünüz gibi betonlama çalışmaları tamamlandı. Bu hafta içinde biz o caddenin tuğla döşemesine caddenin başından başlayacağız. Onunla beraber diğer bölümleri de beraber çalışmaya başlayacağız. Haziran’dan önce burayı bitirip hizmete sokma çabamız var. Biz zor olanı bitirdik zaten. Yüzde 50’si tamamlandı diyebiliriz. Ben, değerli hemşehrilerimden biraz daha sabır ve hoşgörülü olmalarını istiyorum.” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Sinop Pusulası
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.