Başkan Dalkıran’dan siyasete yeşil ışık; “Hemşehrilerimiz isterlerse aday olurum”

Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) Genel Başkanı Hasan Dalkıran ve yönetim kurulu üyeleri, düzenledikleri toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, Gazetemiz Genel yayın Yönetmeni Serhat Özşahin’in, önümüzdeki seçimlerde milletvekilliği için aday olup olmayacağı yönündeki sorusuna karşılık, kendisine böyle bir talep gelmesi halinde yola bu şekilde devam edebileceğini söyledi.

Dalkıran; “Zaman zaman gittiğimiz yerlerde siyasete girip girmeyeceğimiz yönünde sorular geliyor. Ben kurum başkanlığına aday olduğumda bana bu yetkiyi veren dernek başkanlarım ve delegasyon arkadaşlarımız oldu. Bana eğer dernek başkanlarım, Sinoplu hemşehrilerim ve delegasyon arkadaşlarım derlerse ki biz seni milletvekili olarak görmek istiyoruz, o zaman yola bu şekilde devam ederiz. Belediye başkanı olarak görmek istiyoruz derlerse yola devam ederiz, federasyon başkanı olarak görmek istiyoruz derlerse yola devam ederiz. Yok kardeşim biz seni hiçbir yerde görmek istemiyoruz derlerse o zaman da noktayı koyarız.

Hemşehrilerimiz bizleri nerede görmek istiyorsa bizler de o şekilde devam ederiz. Sonuçta biz ticaret yapıyoruz. Bu zamana kadar devam eden ticari hayatımız bundan sonra da devam edecek. Ama hemşehrilerimize daha fazla nasıl hizmetler verebilirsem o alanlarda da olmak isterim. Bu anlamda takdir hem milletimizin, hem yönetici arkadaşlarımızın hem de dernek başkanımız ve delegasyon arkadaşlarımızındır. Milletimizin bu şekilde teveccühleri de bizleri onure ediyor elbette. Her şey memleketimiz için” dedi. 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18198 makale
Boyabat Gündemi