Başkan Şefik Çakıcı ;Saraydüzü ve Durağan ilçelerimizde, okul talebelerine yardım derneklerinin düzenlemiş olduğu kermes açılışlarına katıldı.
Çakıcı ; Öğrencilerimiz emek vermişler çok güzel şeyler hazırlamışlar. Görüyorum ki burada eğitim adına büyük bir seferberlik başlatılmış. Açılan kermese duyarlılık göstererek benim de bu çorbada tuzum olsun diyen halkımız da adeta birbirleri ile yarışır haldeler.
Çocuklarımıza maddi ve manevi destek sağlanması, onların daha iyi yetişmesi ve eğitim olanaklarının artması açısından önemli gördüğümüz bu tür etkinlikler insanlar arasında ki samimiyetin artırılması adına da çok önemli. Bu nedenle kermesin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
There is definately a lot to know about this subject. I love all the points you made.
With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any methods to help stop content from being ripped off? I’d genuinely appreciate it.
My brother suggested I would possibly like this website. He used to be totally right. This post actually made my day. You cann’t believe just how much time I had spent for this information! Thank you!
Why people still use to read news papers when in this technological world all is accessible on net?
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any suggestions for beginner blog writers? I’d genuinely appreciate it.
If some one needs expert view concerning blogging and site-building after that i propose him/her to pay a visit this webpage, Keep up the good job.
I’m not sure why but this blog is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.
Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.
Hi there, I wish for to subscribe for this blog to get most recent updates, thus where can i do it please assist.
My partner and I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be exactly what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content available for you? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on most of the subjects you write regarding here. Again, awesome weblog!
Ищете надежного партнера для строительства автомойки? У нас есть качественные решения под ключ, чтобы сделать ваш проект прибыльным.
You can definitely see your expertise in the article you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.