Başkan Çakıcı Sözünü Yerine Getirdi ,Belediyeden Boyabat Beyaz Melek Huzur Evine 50 Ton Demir Yardımı…

Boyabat Huzurevi inşaatında çalışmalara başlandı.

Huzurevi projesinin inşaata başlandığı takvim itibariyle yaşanan bir takım aksaklıklar nedeniyle inşaat çalışmaları kısa süreliğine durmuştu.

Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ziya Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Celal Çatal’ın özverili çalışmaları sonrasında çalışmalara yeniden başlandı.

“İyi niyetli bir düşünce”

Huzurevi projesinin iyi niyetli bir hayır işi olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Boyabat gibi büyük bir ilçede bu huzurevine ihtiyaç var. Allah kimseyi düşürmesin ama gelişen toplumumuzda maalesef bu türlü birimlere de günden güne ihtiyaç da fazlalaşıyor. Bu projenin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hayır sahibi hemşehrilerimizi de huzurevi inşaatına destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Celal Çatal ise sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada,“Boyabat Belediye Başkanımız,Boyabat İlçe Kaymakamımız Ve Boyabat Ticaret Odası Başkanımız Huzurevi inşaatının devam edebilmesi için demir yardımı yapma sözü vermişlerdi. Bugün Sayın Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı 50 ton demiri Huzurevi inşaat sahasına indirdi.Kaymakamlık ve Ticaret Odasının demirleri de geldikten sonra inşaatımız kaldığı yerden devam edecektir.Sayın Belediye Başkanımızın desteği ve Allah’ın izni ile huzurevi tamamlanacaktır. İnşaatın yapımında genç Müteahhit Osman Tekdemir’le prensipte anlaşma sağlanmıştır.

Duyarlı ve hayırsever halkımızın da desteği ile inşallah en kısa zamanda hizmete girecektir.90 yaşlımız ömrünün sonunu huzur içerisinde geçirecekler. 90 kişi bunlara hizmet edecek. Boyabat’ımız tanınacak hem hayır hem de ekonomik açıdan Boyabat’ımıza büyük katkı sağlayacaktır. “Ne oldum dememeli ne olacağım” demeliyiz.Her birimiz yaşlandığımızda tek kalma adayıyız.Hiç belli olmaz, bugün sofrası kalabalık olanlar yarın tek başına kalabiliyorlar. Hem tek kalanları hem de bir gün kendimizin de tek kalacağını düşünerek hep birlikte el ele vererek en kısa zamanda tamamlayacağımızı umuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Boyabat için taş üstüne taş koyanı, sırtımızda taşırız

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ise, “Sadece kendi taahhüt ettiği projeleri değil Boyabat için yapılan her hayırlı işe destek verdiklerini belirterek, Boyabat’a vermiş olduğumuz önemi herkes biliyor. Boyabat için taş üstüne taş koyanı, sırtımızda taşırız. Yapılan hizmet gerçekten teşekkürü hak ediyor. Dernek yöneticilerini kutluyorum. Temeli inanç, temeli birlik olan, hayır İşlerinin destekçisiyiz. Boyabat Huzurevimizin inşaatında kullanılmak üzere 50 Ton demir aldık ve Huzurevi yönetimine teslim ettik. Huzurevi inşaatımızın biran önce tamamlanmasını ve Boyabat’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.