Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’den Basın Açıklaması…..

ayhan-ergun-aciklama

 

Belediye Başkanı , kendisi ile ilgili atılan iftiralarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada iftiralarla hiçbir ilgisi olmadığını belirtti.

İşte o açıklama

Kamuoyunun malumu üzere Belediyemiz çalışanlarından Nurdan ŞAHİN 22.11.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan 677 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile iş akdinin sonlandırıldığı bildirilmiştir.

Kanun hükmünde kararname ile işten çıkarılan bu çalışanımızın pek çok haber sitesi ve sosyal medyada ki açıklamaları ve bir takım insanların maksatlı yorumları şahsımı bu açıklamayı yapmaya mecbur bırakmıştır.

BİZİM BİR ETKİMİZ YOK

Öncelikle kendisinin rahatsızlığı nedeniyle üzüntülerimi ve şifa dileklerimi bildirmek isterim. Personelimiz Nurdan ŞAHİN’in 677 sayılı KHK ile Belediyemizle ilişkisinin kesilmesinde Belediye Başkanlığımızın veya şahsımın çalışması ve etkisi olmadığını özellikle belirtmek isterim. 15 Temmuz Hain Darbe girişimi sonrasında bilindiği üzere Ülkemizde Olağanüstü Hal ilan edilmiş ve Valiliklerde Olağanüstü Hal Büroları kurularak “ FETÖ / PYD yapılanması, oluşumu veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen “ kamu görevlilerinin tespiti amacıyla ilgili Büronun yazmış olduğu yazılara 01.08.2016 tarih ve 1671, 04.08.2016 tarih ve 1694 ve 05.09.2016 tarih ve 1895 sayılı yazılarımızla, ( Ayancık Cumhuriyet Başsavcılığın dan alınan 04.08.2016 tarih ve 2016/935 sayılı cevabi yazıda dayanak oluşturmak üzere ) cevaplar verilmiştir. En son Başkanlığımız tarafından verilen cevapta; çalışan personelimiz ile ilgili bir bilgi, belge mevcut olmaması nedeni ile hakkında başlatılmış idari bir soruşturma bulunmadığı tarafımızdan ayrıca bildirilmiştir.

İDDİALARI GERÇEK DEĞİLDİR

İlgili kişinin Şahsım ve eşimle ilgili ortaya atmış olduğu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu açıklamalar ilgili şahsın gerek hastalığının gerekse de KHK ile iş akdinin sona erdirilmesinin vermiş olduğu bir ruh hali ile yaptığı kanaatini taşımaktayım. Ancak Şahsım ve ailem ile ilgili hangi ruh hali ile olursa olsun gerçeği yansıtmayan ve kamuoyunda farklı yorumlara neden olan iftira boyutundaki bu açıklamaları kendimin ve ailemin de kabul etmesi mümkün değildir. Nurdan Şahin ve ailesi zor günler geçiriyor olabilir. Allah yardımcıları olsun. Ayancık belediyesindeki çalışma süresince kendisinin ve ailesinin en zor günlerinde onlara her konuda yardımcı olmaya çalıştığımı hem kendisi, hem ailesi, hem de onun yakın çalışma arkadaşları gayet iyi bilmektedir.

İSPATLASIN

İlgili kişi Ayancık Belediyesindeki çalışma süresinde bir süre de sekreterliğimi yaptığı için beni ve eşimi yakından gayet iyi tanımaktadır. Şahsım ve eşim ile ilgili ortaya attığı iftira boyutlu bu iddialar ile ilgili kendisini şahitli, delilli bir şekilde ispata davet ediyorum. FETÖ Hain Darbe girişiminden yaklaşık 4.5 ay sonrasında şahsımla ve eşimle ilgili isnat ettiği bu suçlamayı niçin bu kadar zaman bekletdiği de ayrı bir soru işaretidir. İnsanlar dürüstlüklerini her daim zorluklarda da gösterebilmelidir.

KENDİSİNİ UYARDIM

Kendisinin sadece ibadet niyeti ile bu yapılanmanın içinde olduğunu beyan eden ilgili, 17-25 Aralık sürecinde ve 7 Haziran genel seçimleri sonrası söylem, tutum ve davranışları ile hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız hakkında sosyal medya paylaşımları ile ibadet boyutunun çok daha ötesinde yaklaşımlarda bulunmuş, onun bu davranışlarına pek çok mesai arkadaşları da şahit olmuştur. Bu konuda kendisine FETÖ yapılanması ile ilgili Hain Darbe girişimi öncesinde bir çok kez uyarılarda ve nasihatlar da bulunma gereği duymuşumdur. Tüm bunlara rağmen 15 TemmuzFETÖ/PYD Hain Darbe girişimi sonrası da eşinin FETÖ kapsamında açığa alınma sonrasında KHK ile işinden ihraç konusunu, kendisinin yakın bir zamanda başlayan önemli sağlık sorunlarını ve çocukları ile ilgili durumunu yetkili makamlara sözlü ve yazılı bir şekilde bir çok kez iletmiş bulunmaktayım.

Ancak Devletimizin FETÖ/ PYD ile ilgili istihbaratı ve teknik araştırmaları neticesinde 677 sayılı KHK ile işten el çektirilmiş bulunan bu kişiye tekrar Allah’tan Sağlık, sıhhat ve şifalar diliyorum. Kendisine ve ailesine yine de kolaylıklar diliyorum.

Nurdan ŞAHİN’in hastalığı nedeniyle karşılıklı bir tartışma açmayı uygun bulmadığımı, kendisinin hakkımızdaki basın açıklaması nedeni ile bu açıklamayı Kamuoyunun bilgisine sunma zorunluluğu hissettiğimi belirtirmek isterim. Saygılarımla.

Ayhan ERGÜN (Ayancık Belediye Başkanı)

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18365 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.