Ak Parti’nin Yardım Tırı Yola Çıktı…

ak-parti-nin-yardim-tiri-yola-cikti

AK Parti Sinop İl Başkanlığı’nca başlatılan Bayırbucak Türkmenleri’ne insani yardım kampanyasında temin edilen 1 tır yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Konserve, dayanıklı gıda maddeleri, Tıbbi Malzemeler, kıyafet, ayakkabı, tekerlekli sandalye, ortopedi malzemeleri, çocuk bezi ve çocuk maması, battaniye gibi başlıca temel yaşam kaynaklarından oluşan yardım kampanyasına tüm il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda vatandaşın da destek sağladığını belirten AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, Suriye rejiminin Türkmen bölgelerine bomba yağdırmaya devam ettiğini ve saldırıdan kaçan yaklaşık 40 bin Bayırbucak Türkmeni’nin Türkiye sınırına sığındığını söyledi.

Yaşam hakkının kutsal olduğunu belirten Çöpcü açıklamalarına şöyle devam etti;

“Peygamber Efendimiz (sav)’in  ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisinde de apaçık belirttiği gibi bu insani dram karşısında tüm teşkilat mensuplarımızı, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve hassasiyetin bilincince olan vatandaşlarımızı Suriye’deki Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz ve orada yardıma ihtiyacı olan diğer kardeşlerimiz için duyarlılığa davet ettik. Bir çok başlık altında toplanan 1 tır insani yardımı bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkarttık.  AK Parti ailesi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da dünyanın neresinde olursa olsun zulüm gören insanların yanında olarak, tarafımızı belli etmek adına elimizden ne geliyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.

Başlatmış olduğumuz kampanyamıza büyük bir duyarlılık ile sahip çıkan herkese teşekkür ediyor, Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye’de ve dünyanın diğer bölgelerinde zulüm gören tüm insanların, Müslümanların ve Türkmenlerin bir an önce bu zulümlerden kurtulmasını Cenabıhak’tan temenni ediyorum.”

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.