AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop’un IPARD kapsamına alınmasıyla ilgili açıklamada bulundu….

sinop-a-hayirli-olsun-sinop-ipard-kapsaminda

64. Hükümet Eylem Planında yer alan “Kırsal kalkınma desteklerinin 81 ile yaygınlaştırılmasını sağlamaya yönelik program hazırlanacak” eylemi çerçevesinde IPARD kapsamında yer almayan Sinop’un da bu kapsama
alınması kararlaştırılmıştır.

64. Hükümet Eylem Planı çalışmaları çerçevesinde Sinop’un IPARD kapsamında alınması ve Sinop İl Koordinatörlüğünün kurulması çalışmalarına başlanmıştır.
Çalışmaların 26 Mart 2016 tarihine kadar tamamlanması öngörülmektedir. Nüfusunun %45’inin köylerde yaşadığı ilimiz için IPARD uzun süredir gündemimizi meşgul ediyordu.
Sinop’umuzun kırsal kalkınmasına büyük katkılarının olacağını değerlendirdiğimiz bu çalışmanın, değerli Sinoplu hemşerilerimize hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

IPARD Nedir

IPARD Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikaların uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politikaların geliştirilmesini desteklemektedir.

IPARD kapsamında gıda, tarım ve hayvancılık
sektörlerinde faaliyette bulunan üreticiler veya bu sektörlerde yatırım yapmak isteyen girişimciler ile kırsal alanda belirli yerel ürünlerin üretimi, kırsal turizm, kültür balıkçılığı gibi çeşitli alanlarda yatırım
yapmak isteyen vatandaşlarımıza yatırımları için değişen oranlarda hibe desteği verilmektedir.

Yeni dönemde yerel eylem girişimleri ve çevre dostu tedbirlerde desteklenecektir.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18194 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.