Kurulduğu günden bu yana gönül verdiğim, her kademesinde hizmet etmeyi şeref bildiğim son 5 yıldır da Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttüğüm AK Parti Saraydüzü İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimden ve AK Parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla arzederim.
Beni istifaya getiren nedenler;
1- İlçemiz küçük bir ilçedir ve tüm halkımız hemşehrilik, komşuluk ve tanıdıklıktan öte birbiriyle yakından ve uzaktan akrabadır. İlçemizde siyaset yapanların bu durumu her durumda ve koşulda göz önünde bulundurması gerekir. Ancak mevcut Belediye Başkanımız ve halen de AK Parti Belediye Başkan adayı sayın Hasan Peker, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi kimliğinden uzaklaşarak, son yıllarda ülkemizin içindeki siyasi durumu göz ardı ederek Cumhur ittifakına da aykırı şekilde ve nihayetinde ilçemizdeki vatandaşlarımızın arasındaki akrabalık bağlarına riayet etmeyerek hamaset siyaseti gütmektedir.
2- Bu aykırı siyasi yaklaşımının tezahürü olarak eskiden beridir yürüttüğü “ya benimlesin ya karşımdasın” şeklinde siyasetinin bir uzantısı olarak partimizin 31 Mart 2019 seçim hazırlıkları kapsamında aday adaylığı süreçlerinde yine bu karşıtlıkları körükleyen girişimlerde bulunmuş, bu nedenle parti içinde parçalanmalara kutuplaşmalara neden olmuştur.
3- Cumhur ittifakının diğer ortağı MHP’ye gönül vermiş hem ittifak ortağımız hem de yukarıda belirttiğim halkımızın akrabalık bağlarını hiçe sayarak parti içinde, parti toplantılarında, partililerin bir araya geldiği ortamlarda MHP’li biriyle yakınlığı olan, yolda selam veren veya alan, daha önceden MHP’yle irtibatı olmuş ancak partimize üye olmuş veya gönlü meyil ederek partimize gelmiş, nihayetinde partimize muhabbeti olmuş ve ileride daha da muhabbeti olabilecek hemşehrilerimize bir ajanmışlar gibi tavırlar takınmıştır.
4- AK Parti üyesi şahısların ailelerinde MHP’ye veya diğer partilere üye olan veya meyilli olanlar bulunan, diğer partilerin ortamına katılan şahıslar olmasını nedeniyle AK Partiye üyeliği bulunan şahısları toplum içinde eleştirmekte, rencide etmektedir.
5- Yine bu bağlamda parti toplantılarında biz partilelere “ MHP’nin seçim bürosuna gitmeyin, MHP’lilerle selam vermeyin- selamlarını almayın, onlarla muhabbet etmeyin, evlerinize ziyarete geldiklerinde kabul etmeyin, böyle yapmazsanız İŞKUR’dan yararlanamazsınız” şeklinde partilileri ve nihayetinde halkımızı kutuplaştırıcı ve Cumhur ittifakını zedeleyici konuşmalarına karşı çıktığım için şahsımı parti içi muhalefet yapmakla suçlamıştır.
6- Öncesinden ve nihayetinde son İŞKUR alımlarda yaptığı haksızlıklara partiye zarar verdiğini görerek uyarmama ve defalarca karşı çıkmama rağmen aynı yolu izlemiş ve bana “biz burada siyaset yapıyoruz” diyerek tepki göstermiş ve partililer içinde rencide etmiştir.
Belirttiğim bu nedenler partimin sayın belediye başkanı tarafından bu güne kadar gönül verdiğim ve her kademesinde görev aldığım AK Partiyi toplumda itibarsızlaştırılmasına, Cumhur İttifakına verdiği zararlardan, “yukarıda ittifak yaptık aşağıda böyle bir ittifakın olmadığını” defalarca dile getirmesi ve ilçe başkanımızın bu tutumlar karşısında partimi ve itiraz ettiğim noktalarda beni savunamadığından dolayı insan saygısında değil istikbal kaygısında olan Belediye Başkanının ne olursa olsun kazanayım anlayışına partimin bırakıldığını üzüntüyle görmekteyim.
Bu nedenlerle siyaset yapma imkânı kalmayan AK Parti Saraydüzü Kadın Kolları Başkanlığından istifa etmek zorunda kaldığımı kamuoyuna saygılarımla arzederim.
Güllüzar ŞEN
When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I recieve four emails with the same comment. Is there a means you can remove me from that service? Thanks a lot!
If some one needs expert view about blogging then i suggest him/her to pay a visit this blog, Keep up the good job.
Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from this site, and your views are pleasant for new people.
Its like you read my mind! You seem to understand so much approximately this, like you wrote the e-book in it or something. I feel that you could do with some p.c. to drive the message house a bit, however other than that, this is magnificent blog. An excellent read. I’ll definitely be back.
Hey! I know this is somewhat off-topic but I had to ask. Does operating a well-established blog like yours take a massive amount work? I’m completely new to operating a blog but I do write in my diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and views online. Please let me know if you have any suggestions or tips for new aspiring bloggers. Appreciate it!
Your style is so unique compared to other people I have read stuff from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this page.
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Thank you
I think this is one of the such a lot significant information for me. And i’m satisfied reading your article. However wanna remark on few general things, The website taste is perfect, the articles is in point of fact nice : D. Just right activity, cheers
Now I am going to do my breakfast, later than having my breakfast coming yet again to read more news.
Hi there, I found your website by means of Google at the same time as searching for a similar matter, your site got here up, it seems good. I have bookmarked it in my google bookmarks.
You actually make it appear so easy along with your presentation however
I in finding this topic to be actually something which I believe I’d by
no means understand. It kind of feels too complex and extremely huge
for me. I’m looking forward for your next submit, I’ll try to get
the dangle of it! Escape room lista
Быстрое строительство автомойки – это наша специализация. Мы обеспечиваем высокое качество и готовность к открытию в кратчайшие сроки.
In fact no matter if someone doesn’t understand after that its up to other users that they will help, so here it happens.