AK Parti Saraydüzü İlçe Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti….

Kurulduğu günden bu yana gönül verdiğim, her kademesinde hizmet etmeyi şeref bildiğim son 5 yıldır da Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttüğüm AK Parti Saraydüzü İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimden ve AK Parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla arzederim.

Beni istifaya getiren nedenler;

1- İlçemiz küçük bir ilçedir ve tüm halkımız hemşehrilik, komşuluk ve tanıdıklıktan öte birbiriyle yakından ve uzaktan akrabadır. İlçemizde siyaset yapanların bu durumu her durumda ve koşulda göz önünde bulundurması gerekir. Ancak mevcut Belediye Başkanımız ve halen de AK Parti Belediye Başkan adayı sayın Hasan Peker, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi kimliğinden uzaklaşarak, son yıllarda ülkemizin içindeki siyasi durumu göz ardı ederek Cumhur ittifakına da aykırı şekilde ve nihayetinde ilçemizdeki vatandaşlarımızın arasındaki akrabalık bağlarına riayet etmeyerek hamaset siyaseti gütmektedir.

2- Bu aykırı siyasi yaklaşımının tezahürü olarak eskiden beridir yürüttüğü “ya benimlesin ya karşımdasın” şeklinde siyasetinin bir uzantısı olarak partimizin 31 Mart 2019 seçim hazırlıkları kapsamında aday adaylığı süreçlerinde yine bu karşıtlıkları körükleyen girişimlerde bulunmuş, bu nedenle parti içinde parçalanmalara kutuplaşmalara neden olmuştur.

3- Cumhur ittifakının diğer ortağı MHP’ye gönül vermiş hem ittifak ortağımız hem de yukarıda belirttiğim halkımızın akrabalık bağlarını hiçe sayarak parti içinde, parti toplantılarında, partililerin bir araya geldiği ortamlarda MHP’li biriyle yakınlığı olan, yolda selam veren veya alan, daha önceden MHP’yle irtibatı olmuş ancak partimize üye olmuş veya gönlü meyil ederek partimize gelmiş, nihayetinde partimize muhabbeti olmuş ve ileride daha da muhabbeti olabilecek hemşehrilerimize bir ajanmışlar gibi tavırlar takınmıştır.

4- AK Parti üyesi şahısların ailelerinde MHP’ye veya diğer partilere üye olan veya meyilli olanlar bulunan, diğer partilerin ortamına katılan şahıslar olmasını nedeniyle AK Partiye üyeliği bulunan şahısları toplum içinde eleştirmekte, rencide etmektedir.

5- Yine bu bağlamda parti toplantılarında biz partilelere “ MHP’nin seçim bürosuna gitmeyin, MHP’lilerle selam vermeyin- selamlarını almayın, onlarla muhabbet etmeyin, evlerinize ziyarete geldiklerinde kabul etmeyin, böyle yapmazsanız İŞKUR’dan yararlanamazsınız” şeklinde partilileri ve nihayetinde halkımızı kutuplaştırıcı ve Cumhur ittifakını zedeleyici konuşmalarına karşı çıktığım için şahsımı parti içi muhalefet yapmakla suçlamıştır.

6- Öncesinden ve nihayetinde son İŞKUR alımlarda yaptığı haksızlıklara partiye zarar verdiğini görerek uyarmama ve defalarca karşı çıkmama rağmen aynı yolu izlemiş ve bana “biz burada siyaset yapıyoruz” diyerek tepki göstermiş ve partililer içinde rencide etmiştir.

Belirttiğim bu nedenler partimin sayın belediye başkanı tarafından bu güne kadar gönül verdiğim ve her kademesinde görev aldığım AK Partiyi toplumda itibarsızlaştırılmasına, Cumhur İttifakına verdiği zararlardan, “yukarıda ittifak yaptık aşağıda böyle bir ittifakın olmadığını” defalarca dile getirmesi ve ilçe başkanımızın bu tutumlar karşısında partimi ve itiraz ettiğim noktalarda beni savunamadığından dolayı insan saygısında değil istikbal kaygısında olan Belediye Başkanının ne olursa olsun kazanayım anlayışına partimin bırakıldığını üzüntüyle görmekteyim.

Bu nedenlerle siyaset yapma imkânı kalmayan AK Parti Saraydüzü Kadın Kolları Başkanlığından istifa etmek zorunda kaldığımı kamuoyuna saygılarımla arzederim.

Güllüzar ŞEN

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.