AK Parti Kadın Kolları Mahkemelik Oldu…

ana-haber

 

Ak Parti Gerze İlçe Kadın Kolları tarafından Anneler Gününe özel olarak organize edilen 2 günlükDenizli ve Muğla gezisi için yola çıkan 56 kişilik kadınlar grubu dönüş yolunda yaşanan talihsiz kaza ve tartışma sonucu mahkemelik oldu.

“Müdahale Etmek Yerine Eğlendiler” iddiası

İddiaya göre 2 günlük Denizli ve Muğla gezisine katılan Muazzez Güleryüz’ün, gezi sonrası dönüş yoluna geçtikleri sırada muavinin servis yaparken bir anlık dikkatsizliği sonucu üzerine kaynar su döküldü. Kaynar suyun etkisiyle vücudunda yanıkların meydana geldiğini ve Gezi programını organize eden İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu dahil olmak üzere, otobüste bulunan partililer ve kadınların müdahale etmek yerine eğlenmeye devam ettiklerini iddia eden Muazzez Güleryüz’ün eşi Selahattin Güleryüz, olaylı gezinin ayrıntılarını HALKSESİ.COM ile paylaştı.

”Annem Acı Çekiyor Siz Göbek Atıyorsunuz”

Güleryüz yaptığı açıklamada eşinin acılar içinde 1,5 saat yolculuk yaptığını, olaya kimsenin müdahale etmediği gibi otobüs içinde kadınların neşesinden bir şey kaybetmeyerek oyun oynamaya devam ettiklerini, bunun üzerine annesiyle birlikte geziye katılan kızının yaşananlara tepki gösterdiğini ve tartışmaya girerek ”Annem acı çekiyor siz göbek atıyorsunuz” siteminde bulunduğunu belirtti.

” Mahkemede Hesaplaşacağım”

Muazzez Güleryüz’ün acılarının daha da artması sonucunda Muğla çıkışında Kale ilçesine bağlı devlet hastanesine getirilerek pansuman yapıldığını ifade eden Kocası Selahattin Güleryüz,Bu geziyi organize eden kadın kolları başkanı ile mahkemede hesaplaşacağım. Bir insan canı bu kadar mı değersiz. Biz eşimizi ve çocuğumuzu onlara emanet ettik, olanlar ortada” dedi.

” İddialar Kesinlikle Yalan” 

iddia ve suçlamaları kabul etmeyen  AK parti Gerze kadın kolları başkanı  Sevile Aksu ise  “Bu iddialar kesinlikle yalandır. Hanımefendinin yandığı an bizler Muğla’ya bağlı bir köyde idik ve hemen kendisini en yakın ilçe olan Kale İlçe Devlet Hastanesine yetiştirdik. Eğlenmeye devam ettiğimiz iddiaları asılsızdır” dedi.

Karakola gidip AKP kadın kolları başkanından şikayetçi olan Güleryüz ailesi,  şimdi savcılığın konuyla ilgili dava açıp açmayacağı ile ilgili bekleyiş içerisine girdi.

Halk sesi..Sinop

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.