AK Parti Gerze’de “Hüseyin Yüksek” dedi…

AK Parti Sinop’un Gerze ilçesinde, aday adaylık başvurusunda bulunmayan bir ismi tercih etti. İş insanı Hüseyin Yüksek AK Parti’nin Gerze belediye başkan adayı gösterildi.

Aylardır bağımsız olarak seçim çalışmaları yürüten ve herhangi bir partiden aday adaylık başvurusunda bulunmayan İş İnsanı Hüseyin Yüksek, AK Parti’den aday gösterildi. Hüseyin Yüksek’in aday gösterilmesi ilçede şok etkisi yaptı. Yüksek’in ismi 9 Şubat Cuma Günü Sinop Kültür Merkezinde düzenlenecek aday tanıtım toplantısında açıklanacak ve sahneye davet edilecek.  

Hüseyin Yüksek kimdir?
1976 yılında İstanbul’da doğan Hüseyin Yüksek, Sinop Gerze-Dikmen nüfusuna kayıtlıdır. Bostancı Atatürk İlkokulu, Ataşehir Celal Yardımcı Ortaokulu ve Pendik Lisesinde eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan Yüksek sırasıyla: America University of Stirling İşletme Bölümü ve Kiev Devlet Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden mezun olmuştur.

2009 yılı yerel seçimlerinde Dikmen Belediye Başkanlığı görevini kazanan Hüseyin Yüksek 2014 yılına kadar bu görevine devam etti. 2014-2017 yılları arasında İstanbul Çekmeköy Belediyesi Meclis Başkanlığı görevinde bulundu. Siyasi hayatının yanında sosyal projelere de imza atan Yüksek İstanbul Kızılay Başkan Danışmanlığı. Çekmeköy Belediye Spor Kulübü Başkanlığı, Adalet ve Demokrasi Platformu Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Gerze ilçesinin çehresinin değişiminde özel ve kamusal alanda birçok projeye imza atan Hüseyin Yüksek son 6 yıldır Gerze ilçesinde yaşamını idame ettirmektedir. Evli ve üç çocuk sahibidir.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi