Ahmet Küçükbaş Yazdı ; Ayıptır-Günahtır-Ahlaksızlıktır-Zulümdür…

Yılı aklımda değil, bir KPSS sınavında bir karıkoca ile kayınbirader 120 tam puan almışlar. Durum ortaya çıktı. Sınav iptal edildi. Ancak bu karıkocanın hemen memur olmaları gerekiyormuş ki TRT’ye sınavsız olarak girdiler. Hükûmet bu rezilliği önleyeceğine, rezilliklerin ortaya çıkmasını engellemeye çalıştı ve sınav sonuçlarının açıkça, açıklanmaması için sadece kişiye açıklama yapma önlemini aldı.

Torpil, adam kayırma sadece ülkemizde değil, sanıyorum bütün İslam ülkelerinde çok eskilerden beri süregelen yaygın, artık olağan sayılan bir ahlaksızlık, adaletsizliktir. Günümüzde bu ayıp, bu günah, bu ahlaksızlık ve adaletsizlik “MÜLAKAT” adı ile KURUMSALLAŞTI yüz binlerce gencimizi MAĞDUR, MAZLUM, MUTSUZ etti.

AYIPTIR BU! GÜNAHTIR, AHLAKSIZLIKTIR, ZULÜMDÜR.

Bundan ülke olarak, millet olarak, Müslüman olarak utanmalıyız. KPSS sınavını DSP-MHP-ANAP hükûmeti kurulduğunda Ecevit, devlet kadrolarına MHP’lilerin dolmasını, yani MHP’lilerin kayırılmasını önlemek için çıkarmıştı. Şu günlerde ise bu sınav devleti adaletli iş yapıyormuş gibi göstermek için yapılıyor. Kimin işe alınacağı sınav sonucuna bakmadan yapılan MÜLAKAT ile belirleniyor.

KALDIRILMALI.

(Visited 124 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi