Acı Ama Gerçek Burası Malesef SİNOP……

buri5

Türkiye’de En Mutlu İnsanların Yaşadığı Yer. Bulunduğumuz Yer Pazar Yerinin Hemen Arkası ve Tarihi Kuzey Kale Surlarının Olduğu Yer. Görüntü Üzücü, Çirkin Aynı Zamanda Utanç Verici. Bu Sahil Hiç Bir Zaman Bu Kadar Pis Olmadı. Deniz Sahilene Duyarsız İnsanlarımızca Atılan Koltuklar, Halılar, Kilimler, Ayakkabılar ve Hurda Dükkanını Hatırlatan Pislikler.

 

Aynı Zamanda Bu Duyarsızlığa Kurumlar Eklenince Vatandaş Bu Duyarsızlıktan Yararlanarak Elini Kolunu Sallayarak Rahat Bir Şekilde Her Cinsten Çöpünü Deniz Sahiline Ya Atıyor Yada Bırakıyor. Her Konuşmamızda Turizim Şehri Olarak İfade Edilen İlimiz Ne Yazıkki Bu Rezalet Görüntülerle Turizim Olma Yolunda Çamura Batmak Üzere.

Belediye Başkanımızın Cumhuriyet Tarihinde SİNOP’A Teknik Konuda En Büyük Yatırımları Yaparak Bizlerin Taktirini Kazanıyor. Fakat Temizlik Konusunda Ne Yazıkki Bu başarı Bir Türlü Gelmedi vede Görmedik.

Buraya Bir Yabancı Turistin Gelmesi Halinde SİNOP Bu Pislikle Turizminde Sanırım Sınıfta Kalır. Milyarlarca Lira Para Verilerek Kuzey Kale Surlarını Koruma Amaçlı Yapılan Mendireğin Bu Görüntülerle Amacına Ulaşamaması Demektir.

Acilen Bu Sahile Bir Çözüm Bulunması Lazım. Gerçekten Burası Bir Felaket Haline Gelmiş Durumda. Bu Görüntülerin Belediye Başkanımıza İletilmesi Gerekli. Belkine Başkanımız Bu Sahilin Bu Durumda Olduğunu Bilmiyordur. Sayın Belediye Başkanımızın Bu Sahili Gezerek Kendi Gözleri İle Görmesini Sağlamak Sinop’a Yapılan En Büyük İyilik Olur.

Çetin TEK

 

buri1 buri2 buri3 buri4

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.