8 Mart Dünya Kadınlar Günü Boyabat Belediyesinin Düzenlediği Etkinlikle Kutlandı….

şefik22

İlçemiz çamlıca tepe düğün salonunda yapılan etkinliğe, Sinop Valisi D.r.Yasemin Özata Çetinkaya, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Kurum Kuruluş Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Gazetemize Etkinlikle ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Çakıcı şunları söyledi. “”Kadın mutluysa ülke de mutludur. Kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir” İlçe Kaymakamlığımız ve Belediyemiz olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programını Boyabatlı kadınlarımızın yoğun katılımıyla günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde gerçekleştirdik.

Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Yasemin Barlak ve Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nun renk kattığı etkinliğimizde türküler hep bir ağızdan söylendi, tüm eller birleşti, şefkatin, merhametin, zerafetin, emeğin temsilcisi olan kadınlarımız birbiriyle kucaklaştı.

Kadınlar bizim başımızın tacıdır. Bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Bizim medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur. Başta ANNEM ve EŞİM olmak üzere; Tüm ŞEHİT ANNELERİ’nin ve tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyor, RABBİMİZDEN sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Haber : Ömer AYTEKİN

şefik06 şefik02 şefik11 şefik13 şefik14 şefik15 şefik08 şefik07 şefik01 şefik03 şefik04 şefik05 şefik31 şefik16 şefik17 şefik18 şefik19 şefik20 şefik25 şefik24 şefik23 şefik22 şefik21 şefik30 şefik29 şefik28 şefik27 şefik26

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18194 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.