3 oy farkla yeniden başkan seçildi……

 

SİNDEF’in 7’inci olağan genel kurul toplantısı, Bağcılar Belediyesi’ne ait Halk Sarayı’nda yapıldı. En geniş katılımlı toplantının sonunda yapılan oylamada 3 oy farkla yeniden başkan seçildimevcut başkan Engin Kırmızıgül, rakibi Fatih Erdoğmuş’u 3 oyla geçerek yeniden başkan seçildi.

Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Bağcılar Belediyesi’ne ait Halk Sarayı’nda yapıldı. En geniş katılımlı SİNDEF’in Genel Kurul Kongresi’ne, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un yanı sıra SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı, PERDER Başkanı Ramazan Ulu, SİAD Eski Başkanı Yusuf Özer, İşadamı Yaşar Aksoy, Av. Timuçin Oğuz, SİYAD Genel Başkan Yardımcıları Osman Çakır, Cemil Elmacı, Belediye Meclisi üyeleri, Sinoplu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, delegeler ve davetliler katıldı.

Divan başkanlığa önerilen Av. Seçkin Gül delegelerin oylarıyla başkan seçildi. Divanın oluşmasından sonra gündemdeki maddeler, saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Ardından 15 Temmuz darbe girişiminde ve Fırat Kalkanı Operasyonunda vefat eden tüm şehitler için Kur’an okundu, dualar edildi.

SİNDEF Başkanı olarak kürsüye davet edilen Engin Kırmızıgül, yaptığı kısa konuşmada kongrenin sonunda yapılacak oylamada kazanan kim olursa olsun Sinop’un, Sinopluların, SİNDEF’in kazanacağını, kongreden güçlenerek çıkacaklarını belirtti. Kırmızıgül, rakibi Fatih Erdoğmuş’u yanına davet ederek platformda kucaklaştı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Faaliyet ve denetim raporlarının okunması ile protokol ve adayların konuşmalarını müteakip SİNDEF Başkanlığı için seçime geçildi. Engin Kırmızıgül ile Fatih Erdoğmuş’un başkanlık mücadelesinde, 250 oy alan Engin Kırmızıgül yeniden başkan oldu. Fatih Erdoğmuş’a ise 247 oy çıktı.

SİNDEF’e yeniden başkan seçilen Engin Kırımızıgül, yaptığı teşekkür konuşmasında, “SİNDEF’in 7. Olağan Kongresi’nde 3.kez üst üste bizleri ekibimizle birlikte başkanlığa layık gören tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.

Engin Kırmızıgül Kimdir?

 

1977 Sinop Erfelek doğumludur. Zeytinburnu Ticaret Meslek Lisesi mezunudur. Kırmızıgül Kimya firmasının yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. SİNDEF 4. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Erfelek Dereköy Derneği başkanı olan Kırmızıgül evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak : Haber Akasya

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18365 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.