120 Yıllık Tarih Yandı Bitti, Kül Oldu…….

120-yillik-bina-kul-oldu-8657673_o

Edinilen bilgiye göre, Karapınar köyünde Muzaffer Usta’ya ait 2 katlı evde elektrik kontağından yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Yapılan müdahaleye rağmen tarihi bina tamamen yanarak kül haline geldi.

Binanın babasından kaldığını belirten Muzaffer Usta yaptığı açıklamada, “120 senelik bir evimiz yerle bir oldu. Orman kesimden 6-7 kişi gelmişlerdi. Ev boş durduğu için elektrik ve suyu ödeme şartıyla oturmalarına izin verdik. Yaklaşık 1 aydır oturuyorlardı.

 

Dün öğlen gelip ormana çıkmışlar, çıkarken evden dumanların yükseldiğini görmüşler. Geldiklerinde ev yanıyormuş. Sinop ve Erfelek‘ten itfaiye ekipleri geldi. Onlar gelene kadar zaten çatı inmişti. Bütün hatıralarımız gitti, anneme ait babama ait bütün eşyalar buradaydı. Ben burada yaşamıyorum, bura boş duruyordu. Hatıra olarak kalsın istedik, satmamıştık. Yangının elektrik kontağından çıktığını biliyoruz.

 

Zaten yangında çatıdan başlamış. Hala daha yanıyor, sönmedi. Üzgünüz, sadece cana geleceğine mala gelsin diyebiliyorum” dedi. – SİNOP

Haberler com

 

(Visited 14 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16345 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.