11 Yaşında Ağa Oldu 12 Yaşında Devretti…..

11_yasinda_aga_oldu_h4809_a7cec

Sinop İli Dikmen İlçesi Büyük Kızık Köyü Sosyal Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 10. geleneksel keşkek şöleninde 2015 yılında 11 yaşında ağa olan Oğuzhan Çağlar 2016 yılındaki 11. Keşkek şöleninde üstlendiği ağalığı işadamı Abdullah Gündoğdu’ya devrettiği şölene İstanbul Kağıthane Belediye başkanı Fazlı Kılıç, SİYAD Genel Başkanı Kerametti Arpacı, Eski Dikmen Belediye Başkanı, Demokrasi ve Adalet Platform Başkanı Hüseyin Yüksek, ÖNSİYAD Başkanı Rasim Erdoğmuş, siyasiler ve çok sayıda davetli katıldı.

29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 08 00 – 18 00 arası İstanbul’da gerçekleşen şenlikte açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Abdullah Demir, “11. Keşkek şölenimize katılma nezaketini gösterdiğiniz için Büyükkızık Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği yönetimi adına hepinize şükranlarımı sunuyorum.

Bugün derneğimizin 11. keşkek şölenini kutlamak için buradayız. Bugün burada her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

Değerli misafirler; hemşeri derneklerinin düzenlemiş olduğu bu tarz etkinliklerin amacı dostlukları pekiştirmek sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak ve gurbette ki üyelerini bir araya getirerek hasret gidermelerini sağlamaktır, bizlerinde bu tür programlarda birbirlerini tanımayan akrabaların hatta dayı teyze hala amca çocuklarının bile buralarda tanışmalarına şahit olduğumuz zamanlar oldu. Hele hele İstanbul gibi bir mega kentte yaşadığımız için bu tür şenliklerin birlik ve beraberliğin önemi daha da artmaktadır. Geleneksel hale gelen ve 11.si düzenlenen keşkek şöleninde birliğimize beraberliğimize dostluğumuza katkılar sağlamasını temenni ediyorum.

Buradan bu süreçte maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen siz değerli üyelerimize, gönülleri burada olup gelemeyen özellikle Sinop’ta ki dostlarımıza kurucu başkanımız Mehmet Cemil AYDIN’a bir önceki başkanımız Emin YAVUZ’a derneğimizde yöneticilik yapan üyelerimize, değerli ağalarımıza, genç ağamız Oğuzhan ÇAĞLAR’a iş adamlarımıza, protokol masalarını şereflendiren değerli misafirlerimize derneğimize katkı sağlayan değerli sponsorlarımıza sunumuyla şarkı ve türküleriyle şölenimize renk katan Necip CAN ve ekibine beni her zaman destekleyen eşime aileme yönetim kurulumdaki arkadaşlarımın değerli eşlerine ve değerli ailelerine Büyükkızık ailesine hayır dualarını bizden eksik etmeyen değerli büyüklerimize şahsım ve yönetim kurulum adına ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyor iyi eğlenceler diliyorum. dedi.

Program konuşmaların ardından davul zurna eşliğinde oyunlar, müzik şöleni, çeşitli oyunlar, yarışmalar, ağalık ihalesi ve keşkek ikramıyla saat 18 00 de son buldu.

Dikmen 2(10) (Kopyala) Dikmen 2(12) (Kopyala) 11_yasinda_aga_oldu_h4809_a7cec Dikmen1 (4) (Kopyala)

Kaynak : Gerze Gündem Haber

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.