Vekil Nazım Maviş ; ‘Suların Üzerinde Bir Ayancık İçin’…..

“Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Ayancık çay ağzında koruma mahmuzları yapım işinin, 2017 yılı yatırım programına alındığını belirterek, ihale işlemlerinin en kısa sürede yapılacağını açıkladı.

Ayancık’ta turizm ve halka açık bölgelerde meydana gelen dalga baskıları ve çay ağzı tıkanmasının önüne geçmek amacıyla yapılacak Koruma Mahmuzları projesi için beklenen açıklama Nazım Maviş’ten geldi. “

“Hedefimiz; Suların Üzerinde Güzel Bir Kent: Ayancık” 

 

Ayancık’ın turizm yapısının geliştirilmesi ve mükemmel bir sahil düzenlemesi için çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyen Maviş, “Ayancık Çay ağzının tıkanmasının önüne geçmek ve sahilde bulunan halka açık mekânlarda meydana gelebilecek tahribatı önlemek adına, koruma mahmuzları yapımı için hazırlanan projemiz 2017 yatırım planına alınmıştır” dedi.

 

Maviş yaptığı açıklamada; “Ayancık çayının Karadeniz’le buluştuğu ağızda, çay ağzının tıkanmasının önlenmesi, dalgaların kıyıya vurmadan mahmuzlarda hızlarının kesilmesi, sahil bandında yapılacak ve Ayancığın cazibe merkezi olacak çevre düzenlemesinin korunması, halkın denize rahat girebileceği taşlardan arındırılmış bir kumsalın oluşturulması, stat, pazaryeri ve fabrika alanında yapılacak rekreasyon çalışması ile bütünleşmiş harika bir şehir düzenlemesinin yapılması, Ayancık çayı boyunca yapılacak yürüyüş, bisiklet yolu yeşil alan ve parkların sahille bütünleşmesi için Ayancık çayının ağzına mahmuz yapılması işi 2017 yatırım programına alınmıştır. Her biri 125 metre olacak iki mahmuzun proje bedeli 5.000.000 TL’dir. Ayancık’ımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Maviş; “Sahiliyle önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Ayancık’ımız, koruma mahmuzlarının yapımıyla birlikte turizmden ve sosyal imkanlardan beklediği hedefleri kolaylıkla yakalayacaktır. Bizlerin hedefi ise; Ayancık’ımızın suların üzerinde güzel bir kent olarak büyüyüp gelişmesidir.” dedi.

 

(Visited 20 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.