Vekil Nazım Maviş: “Referandum yaklaştıkça ‘evet’te hızlı bir yükseliş var.”

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, 16 Nisan tarihi yaklaştıkça “evet” oylarında hızlı bir yükselişin olduğunu bildirdi.

Milletvekili Maviş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “evet” oylarında yaşanan artışta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ortaya koydukları kararlı tavırların çok önem arz ettiğini belirtti.

Sinop özelinde de “evet”oylarının yükselişe geçtiğini ifade eden Maviş, şöyle konuştu:

“Sayın Başbakanımız bu süreçte üçüncü mitingini Sinop’ta yapmıştı. Ardından üç bakanımız, bir genel başkan yardımcımız ve Anayasa Komisyon Başkanımız Sinop’a geldi. Dolayısıyla da ‘evet’ oylarımızın yükselişe geçtiği bir trend yaşıyoruz. 2007 yılında yapılan referandumda Sinop’ta aldığımız oy yüzde 68. 2010 yılında yapılan referandumda yüzde 60 oy aldık. 2014 yılında Cumhurbaşkanımızın seçildiği seçimlerde ise yüzde 62’lik bir oranımız vardı. Bu göstergelerden baktığımızda Sinop’ta bizim oy yüzdemiz rahatlıkla yüzde 60’ın üzerinde olacaktır. Bunu daha da yukarıya çıkartmaya çalışıyoruz. Vatandaşımız, başlangıçta ortaya atılan yersiz ve mesnetsiz iddialarla ilgili kafasında artık soru işaretleri kalmıyor. Bir takım olumsuz yargılarla tek adamlık ve benzeri iddialarla bu konuda yanlış algı oluşturmaya çalışanların algıları da yersiz hale gelmeye başladı.”

Kenti ziyaret eden her bakandan millet adına yatırım sözü aldıklarını vurgulayan Maviş, “Her gelen bakanımızla Sinop’u kapsayan üç konu üzerinde görüştük ve anlaştık. Birincisi Sinop’la ilgili hükümette bir farkındalık oluşturmak istedik. Bakanlarımız, Sinop’la ilgili bir kanaat sahibi olarak buradan ayrıldılar. İkincisi gelen her bakanımızdan Sinop için bir yatırım sözü aldık. Başbakanımız da Sinop’a güzel müjdelerle geldi.

Üçüncüsü ise gelen bakanlarımız Sinop’ta doğal olarak ‘evet’ oylarının artışına çok önemli bir katkı sağladılar. Ben bu açıdan hem bakanlarımıza hem de bakanlarımıza ilgi gösteren, katkı sağlayan, katılım sağlayan bütün vatandaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı

Kaynak ; Sinop sıcak haber; Umut Avcı.

 

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.