Vekil Maviş’ten 8 Adet Ambulans Müjdesi…

maviş12

Sağlık Bakanlığından Sinop’a 8 yeni ambulans geliyor. Ambulans müjdesini veren Milletvekili Nazım Maviş, yeni ambulanslarla acil hastalara daha hızlı ve yaygın hizmet verileceğini ifade etti. AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop’a gelecek yeni ambulanslarla ilgili şu bilgiyi verdi.

“Sağlık Bakanlığımız, Sinop ilimizin hizmetine 8 yeni ambulans veriyor. Bakanlık tarafından Sinop İl Sağlık Müdürlüğüne 09 Mart 2016 Çarşamba günü gönderilecek ambulanslar ilimizdeki sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacak. Bu vesileyle Başta Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na ve bakanlık yetkililerine Sinoplular adına teşekkür ediyorum. Sinop’ta sağlık hizmetlerinin gelişmesi için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde bu konuda hemşerilerimize yeni müjdelerimiz olacak. Maviş, yaptığı açıklamada ayrıca Sinop’taki sağlık hizmetleriyle ilgili de bilgi verdi.

İl genelinde 15 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda, 31 ambulans ve 209 personel ile 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir. 2015 yılı içerisinde İl genelinde 18.598 hastaya acil sağlık hizmeti verilmiştir.

maviş11 maviş14 maviş13

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.