Vekil Maviş; 28 Şubatı Kurutmak İçin ‘Evet’ Diyoruz’….

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş 28 Şubat darbesinin 20. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Maviş mesajında 28 Şubat darbesinde yaşananları ve bugüne etkilerini değerlendirdi.

 

Maviş mesajında; “ 28 Şubat 1997’de yaşanan 1000 yıl süreceği iddia edilen post modern darbenin bu ülkeye neler yaşattığını unutmamamız gerektiğini düşünüyorum. 28 Şubat dönemin muktedir komutanın dediği gibi belki 1000 yıl sürmedi ancak 28 Şubat’ta yaşananların ülkemize verdiği zararlar halen devam etmektedir. Bu darbe siyasi olarak “mütedeyyin insanlara” karşı açılmış “Topyekûn Savaş” görünümünde gerçekleşmiş; bu kılıfın altında devletin hortumlandığı, demokrasinin çökertildiği, eğitimde onarılması zor hasarların verildiği, savunma sanayiinin dışa bağımlı hale getirildiği, sivil toplumun tüketildiği, girişimcilik ruhunun ezildiği, insan kaynağımızın hunharca ve düşüncesizce, bugünlerde bile istihdam politikalarımızı etkileyecek şekilde, bozulduğu bir iç istila halinde siyasi tarihimizde yerini almıştır. 28 Şubatın bu ülkeye verdiği ekonomik zararlara somut bir örnek vermek istiyorum. Bugün işadamlarımız ara elaman sıkıntısı yaşıyorlar. Bunun en büyük sebebi 28 Şubatla birlikte meslek liselerine getirilen kayşayı adaletsizliğinin bu güzide eğitim kurumlarımıza olan talebi ve bu kurumlarımızın kalitesini azaltmış olmasıdır.

28 Şubat Postmodern Darbesi bu ülkenin ihtiyaçları, çıkarları, değerleri düşünülmeden başka ülkelere ve mihraklara yaranmak için gerçekleştirilmiş bir ihanet projesidir. Darbenin muktedir komutanlarından Çevik Bir; 2002 yılında, Middle East Quarterly adlı birAmerikan dergisinde yayımlanan İsrailli stratejist Martin Sherman’la birlikte yazdığı “İstikrar için formül: Türkiye artı İsrail” başlıklı makalede; “Erbakan’ın Başbakan olmasıyla İsrail menfaatlerinin tehlikeye girdiği, bunun postmodern darbe ile bertaraf edildiği”ni itiraf ediyordu.

28 Şubat, halkın iktidarına karşı elit bir azınlığın, askeri ve sivil bürokrasiyi, medyayı, işadamlarını ve sendikaları kullanarak yaptığı, suni gündemler oluşturarak toplumda kaos ve endişe yarattığı ve bu ülkenin geleceğinin bir avuç insan tarafından çalındığı bir istiladır. 28 Şubatı kimlerin savunduğunu iyi hatırlamalıyız. O dönemde gazete manşetlerinde yer alan FETÖ örgütü elebaşının “Gülen: Hükümet gitsin”, “Gülen de uyardı”, “Beceremediniz artık bırakın”, “Hayırlı olsun” ifadeleri hatırımızdadır. FETÖ soruşturması kapsamında savcılık iddianamesinde yer alan “Cemaatin, korkunç bir deve dönüşmesi ve terörizme giden üçüncü aşaması 28 Şubat 1997 post modern darbe vakasından sonradır. Bu evrede Fetullah Gülen yurt dışına kaçmış, cemaatin söylemi değişmiş, evrensel, küresel ifadeleri kullanmaya başlamıştır. ABD merkezli çeşitli lobiler ve neoconların hassasiyetini dikkate alan bir “İslam” arayışına girmiştir.” tespiti bu darbenin en çok kime yarar sağladığını da ortaya koymaktadır.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17052 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.