Vatandaşın Yol İsyanı, Bıktık Artık Her gün Ölmekten….!….

Türkeli – Çatalzeytin sahil dolgu yolu yapım çalışmalarını yürüten yüklenici firmanın her gün Çatakgüney köyündeki taş ocağından yaklaşık 1,5 yıldır taş malzemelerinin alınarak, evlerinin hemen önünden geçtiklerini belirterek, “Evimizin önünden her gün yaklaşık 100-150 kez kamyonlar geçiyor.

 

Hemen hemen her gün evimin önünde trafik sıkışıklığı yaşanıyor ve kazalar meydana geliyor. Bu kazalar bizi tedirgin etmekte. Geçtiğimiz gün yaşanan kazada az kalsın kamyon evimize devrilecekti. Evde üç kişi yaşıyoruz. Evimizin karşısında da ev olduğu için daralan yolda her gün kamyon evimize devrilecek zarar göreceğiz diye korku yaşıyoruz. Yaklaşık 1,5 yılda iki hayvanım telef oldu, arı kovanlarım parçalandı.

 

Zaten her gün tozdan çamurdan nasibimizi alıyoruz, ayrıca gece gündüz seslerden de uyuyamıyoruz. Alternatif yol imkanı varken bizim yetkililerimiz neden bizlere yardımcı olmuyorlar? Burada her an canımız gidebilir ölebiliriz diye yaşıyoruz. Bu toz ve dumandan 300 haneyi etkileniyor. 3-4 hane bu şekilde trafik sıkışıklığından dolayı da sorun yaşıyor.

Yetkililerimizden bir an önce bu konuya çare bulmasını istiyoruz. Aslında yetkililer ilgilense, bu yol yerine farklı bir yol alternatif olarak sağlayabilir. Ancak ilgilenmiyorlar. Bizleri de böyle tehlike içinde yaşamımızı istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Türkeli Sesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.