Vali Hasan İpek Boyabat Kasaplar Çarşısında İncelemede Bulundu…

Sinop Valisi Hasan İpek bugün ilçemizde Orta Çarşı ve Kasaplar çarşısında incelemelerde bulundu.

Vali Hasan İpek’e İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız,İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül ,İl Encümeni Hüseyin Coşar, Belediye Encümen Üyesi Kadir Çeltikci eşlik etti.

Sinop Valiliği görevine geldiği günden bu yana her zaman halkın arasında olan ve yoğun bir çalışma temposuna giren Sinop Valisi Hasan İpek, Boyabat’ın tarihi orta çarşısını gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Vali İpek ve İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Murat Keskin, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül ile birlikte ilçe ticaretinin can damarlarından birisi olan tarihi orta çarşıyı gezen Vali Hasan İpek, iş yerlerini ziyaret edip esnafla sohbet etti, sorun ve taleplerini dinledi.

Vali İpek kasaplar çarşısında yapılan restorasyon çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’dan bilgi aldı.

Başkan Çakıcı, “İlçede turizm kalkınma hamlesi başlattıklarını ifade ederek. Kasaplar Çarşısı restorasyon çalışmalarının da bunun ilk ayağını oluşturduğunu belirtti. Başkan Çakıcı, tarihimize sahip çıkmak ve gelecek nesillere kültürel bir miras bırakmak istiyorsak, restorasyon çalışmalarına önem vermeliyiz. İnşaallah bu çalışmalar tamamlandığında sadece kalesi, bazalt ve evleri ile değil, tarihi çarşısı ile de kendinden söz ettiren tarihi bir ilçe olacağız. Bacasız turizmi ilçemizde etkin kılacağız.” diye konuştu.

Vali Hasan İpek Kasaplar Çarşısı ziyareti sonrasında Boyabat’tan ayrıldı.

 

   

 

 

Boyabat Gündem Gazetesi

Boyabat Gündemi hakkında 16663 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.