Vali Çetinkaya; “Sinop istenilen seviyeye ulaştı”….

vali

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, “İlimizde derslik başına düşen öğrenci sayımız Türkiye’nin yakalamak istediği ortalama seviyesinde” dedi.

Vali Çetinkaya, Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Burada öğrencilere verilen destek ve yetiştirme kurslarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Çetinkaya, öğrencilere yönelik sınavlara hazırlık takviye kurslarının her yıl artarak devam ettiğini söyledi.

b(623)

Türkiye’de artık okulların altyapılarının öğrenciler için tüm fiziki ve teknolojik altyapıya sahip olduğunu vurgulayan Vali Çetinkaya, şöyle konuştu:”Biz Sinop ili olarak çok şanslıyız. Çünkü derslik başına düşen öğrenci sayımız Türkiye’nin yakalamak istediği ortalama seviyesinde. Dolayısıyla bütün okullarımız liseler dahil tekli eğitim yaparken, norm kadrolu öğretmen sayımızın çok iyi olması nedeniyle öğretmenlerimize düşen ders saatleri haftada 20 saat civarında tutulabiliyor. Artık okullarda altyapı çok iyi, kütüphane ortamları, bilgisayar laboratuvarları, Fatih Projesi sayesinde kurulan akıllı tahta imkanlarına sahibiz. Dolayısıyla okulların bu altyapısı sadece ders saati içinde okul öğrencilerine yönelik değil, bütün kesime yönelik kullandırılsın amacı güdülüyordu. Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte öğrencilerin ihtiyaçlarının bu şekilde okullardaki destek ve yetiştirme kursları ile karşılanması yönündeki devlet politikasının bir uygulamasıdır.”

Vali Çetinkaya il genelinde çeşitli kurslara katılan öğrenci sayısının 23 bin 219 olduğunu belirterek, öğretmen ve öğrenciler arasındaki karşılıklı duyarlılığın başarıyı getireceğini kaydetti.

AA

 

Boyabat Gündemi hakkında 16649 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.