Üniversite birincisi Sinoplu Kübra oldu……

kübra_copy
Sinop Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi. Törende bin 654 öğrenci, mezun olma heyecanı yaşarken, Üniversite birincisi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Sinoplu Kübra Soylu oldu.

Sinop Şehir Stadında gerçekleştirilen mezuniyet töreni mezun öğrencilerin geçit töreni ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam eden törende mezun olan öğrenciler adına üniversite birincisi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Kübra Soylu bir konuşma yaptı.

Konuşma sonrası Lisans birincisi Kübra Soylu ve ön lisans birincisi Meryem Özdemir mezuniyet kütüğüne plaka çaktı.

Daha sonra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın yaptığı konuşmasında 2007 yılında kurulan üniversitelerinin 8 bin öğrencisi ve bine yakın çalışanıyla, eğitim hayatında önemli bir konuma sahip olduğunu belirtti.

İçinde bulunulan çağın en önemli sermayesinin bilgi, teknoloji ve yetişmiş insan olduğuna dikkati çeken Dalgın;

“Bunların üretildiği yerler ise üniversitelerdir. Sinop Üniversitesi insanı merkeze alarak ilerlemeye ve önüne çıkabilecek zorlukları aşmaya devam edecektir. Bu amacın kutsallığı, çalışmalarımızda katılımcı ve paylaşımcı olmayı, adaleti ve liyakati her şeyin üstünde tutmayı gerektirmektedir. Mezun olan her bir öğrencimizi yürekten kutluyor, yarınların, sizlere sağlık, mutluluk, başarı ve umut dolu günler getirmesini diliyorum.” Dedi.

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ise,  ” mezun öğrenciler ve ailelerin mutluluklarına ortak olmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, dört yıllık zorlu bir dönemi azimle çalışarak, mezun olma hakkı kazanan öğrencileri tebrik etti.

Çetinkaya, “Mezuniyetiniz hepinize hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki çalışma hayatınızda başarılarınızın devamını diliyor ve hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bugün sadece öğrencilerimiz değil, Sayın rektörümüz ve çalışma arkadaşları da bir akademik yılı daha tamamladılar. Dört yıldır büyük emekler vererek, öğrencilerimizi hayata hazırladılar. Öğrenci ailelerimizin doğumundan bugüne kadar hep yanlarında oldukları çocuklarının bu özel günlerinde yaşadıkları mutluluğun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Evlatlarınızın bu gibi büyük mutluluklarını bundan sonra da hep beraber yaşamanızı gönülden temenni ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, fakülte ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Törende eğitim ve sağlık fakülteleri öğrencileri de meslek andı içti. Daha sonra tüm mezun öğrenciler diplomalarını alarak, hatıra fotoğrafı çektirdi. Tören, mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

Haber: A. Fatih YILMAZ

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16857 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.