Üklü Ocakları ; Boyabat Gençliği Emin Ellerde mi?……

 

Boyabat Ülkü Ocaklarından Gençlik Merkezi Müdürlüğü Hakkında Basın Açıklaması , Boyabat Gençliği Emin Ellerde mi?

İlçemiz demografik yapısı itibariyle genç sayılabilecek bir nüfusa sahiptir. Eğitim ve öğretim bakımdan da Türkiye ortalaması üzerindedir. Potansiyel olarak genç nüfusa sahip olan ilçemizde gençliğin eğitim-öğretimi ve gelişimi açısından sivil toplum kuruluşlarının ve devletimiz kurumlarının gençlik üzerine yapacağı çalışmaların titizlikle sürdürülmesi gerekmektedir.

 

Çünkü Boyabat yerelinde ilçemizin geleceği, ülkemiz genelinde ise Türk milletinin teminatı gençlerimizdir. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarındaki gençliğe yön verecek kişileri seçerken, liyakat esaslarından taviz verilmemelidir. Toplumsal olarak tartışmalı ve liyakatsiz kişilerin siyasi saikle özellikle devlet kurumlarında görev alması, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz üzerinde bir fayda sağlamayacaktır. Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı olarak gençliğe verdiğimiz önem aşikardır. Boyabat’ta da Ülkü Ocaklarının uzun yıllardır gençlik üzerine yaptığı eğitim ve kültür çalışmaları ve deneyimi hepinizin malumudur.

 

İlçemizde gençliğimizin gelişimi açısından zaruri ihtiyaç olan gençlik merkezinin yakın zamanda tamamlanarak, faaliyete geçmesini takdirle karşılamıştık. Gençliğe verdiğimiz öneme binaen böylesine mühim bir kurumun yaptığı veya yapacağı faliyetleri yakından takip etmekteyiz. Hatta Ülkü Ocaklı gençlerimizi bu kurumun yaptığı etkinliklere ve açtığı kurslara yönlendirmekteydik. 21 Aralık 2016 tarihi itibariyle Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğüne Hüseyin Köroğlu adlı şahsın getirildiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bahsi geçen şahsın ilçemizde daha önce Diyanet personeli olduğu bilinmekte, ancak daha çok siyasi kişiliğiyle öne çıktığı herkesçe gözlemlenmekteydi.

 

Bu özellikleri bakımından ilçemiz gençliğine faydası olmayacağı görüşündeyiz. Ayrıca bir gençlik vakfı olarak bu görevin hangi kritere dayanarak verildiğini merak etmekteyiz. Örneğin gençlik merkezi müdürü olabilmek için şahsi araçlara bazı semboller iliştirip eski görev yeri olan camilerden çok siyasilerle boy göstermek yeterli midir? Yoksa işin sırrı cübbeyi çıkarıp, sakalı kesmek midir?

Son olarak, bu görevlendirmenin geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz açısından olumsuz; kamu vicdanı açısından şaibeli olduğunu düşünüyoruz. Bu görevlendirmeden bir an evvel vazgeçilip, Boyabatlı gençlerimizin ufkunu açacak genç, dinamik, misyon sahibi, liyakat ve kariyer ilkeleri esas alınarak yeni bir görevlendirmenin yapılmasının yararlı olacağının düşüncesindeyiz. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Boyabat Temsilciliği

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.