Türkeli’de Ay-yıldızlı dana ilgi görüyor…

ayyildizturkel3

Türkeli’ne bağlı Kuşçular köyünde üzerinde doğuştan ay-yıldıza benzeyen simge bulunan dana ilgi görüyor.

Kuşçular köyünde 25 yıldır hayvancılıkla uğraşan 72 yaşındaki Muharrem Tunç, 6 ay önce doğan dananın üzerinde ay-yıldız olduğunu ve ilk gördüklerinde şaşırdıklarını belirterek, “Bu da Allah’ın bir lütfu. Gördükçe gururlanıyoruz, Türkiye’mizin bayrağının oluşması bize ayrıca mutluluk veriyor. Bakımına önem gösteriyoruz, kesmeyi de düşünmüyoruz. Merak edenler bakmaya geliyorlar.” dedi.

Muhammet Tunç’un eşi Şefika Tunç ise, “Annesine hiç benzemiyor. Annesi sarı renkte bir inek. Kendisi ise siyah beyaz renklerinde. Benim kendime bir sözüm var, sizin aracılığınızla da söylemek istiyorum, Recep Tayyip Erdoğan istesin bedava veririm. Ülkemiz için her türlü hizmeti yapan o uzun adama danamı gözüm kapalı veririm.” dedi.

Oğlu Ali Tunç ise, “İstanbul’da ikamet ediyorum. Sık sık köyümde özlem gidermek için geliyorum. Dana doğduğundan beri babam ve annem bakımına özen gösteriyorlar. Büyüdükçe daha da simgelerin daha da belirgin hale geleceğini tahmin ediyoruz. Dananın üzerinde ay-yıldız olduğunu duyup merak edenler görmek için geliyorlar.”

ayyildizturkel1 ayyildizturkel2 ayyildizturkel4

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.