Türk Ocağı Sinop Şubesi düzenlenen törenle hizmete girdi..

omok2

Alaaddin Keykubat Caddesi üzerinde bulunan tarihi hamamda açılışı gerçekleştirilen açılışa AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, İl Müftüsü Mustafa Erkan, eski Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, bazı STK’ların temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Sinop Türk Ocağı Başkanı Metin Oktay Fındık, 83 yıl aradan sonra aynı heyecanla Türk Ocaklarının Sinoplularla buluştuğunu söyledi.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz yaptığı konuşmada “Türk Ocaklarının tarihçesi hakkında bilgi verdi. Türk Ocaklarının 1912 yılında Osmanlı Devletinin dağılmakta, yıkılmakta olduğu bir dönemde Türk milletini adeta yeniden diriltmek için kurulmuş bir kültür, eğitim ve ilim mektebi olduğunu dile getiren Öz, şu anda dünyanın büyük bir badireden geçtiğini söyledi. Öz, “Dünya, ülkemiz, çevremiz büyük bir badireden geçiyor.

Çok ciddi bir tarihi dönemeçteyiz. Tabi burada herkese büyük görevler düşüyor. Bizim gibi milletine hizmeti şiar edinmiş, fisebilillah çalışmayı şiar edinmiş sivil toplum örgütlerinin önemi çok büyük. Bizim en çok önem verdiğimiz konu budur. Türkiyeyi yönetecek, Türk milletinin kaderine yön verecek gençler elbette üniversitede okuyor ama, aynı zamanda irfanını, imanını, milli kültürünü çok daha derinden hissedeceği ocaklara ihtiyacı var. İşte Tür Ocağı budur” dedi.

omok1

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.