Teleziyon Dizilerinin Vazğeçilmez Karakter Oyuncusu Bir Boyabatlı…

habib1

Hayatına sıradan bir insan olarak devam ederken, gelen tekliflerle dizi ve sinema dünyasının büyülü dünyasına geçen Habib Aytekin, oynadığı roller ve gösterdiği başarılar ile adından çokça bahsedilen bir sanatçı oldu.

Bu sıradışı yaşam’da örnek alınması gereken kişiler arasında yer alan Aytekin’in kısa hayat öyküsü adeta ders niteliğinde.

Habib Aytekin  1971 Üsküdar doğumlu, Sinop Boyabat Yiğren Yeni Mehmetli Köyünden aynı zamanda ilçemizin sezilen gazetecilerinden Boyabat Gündeminde sahibi olan Ömer Aytekin’ inde kuzeni olan Habib Aytekin ailesi ile birlikte  40 yıldır Maltepe Fındıklı Mahallesinde ikamet ediyor,

İlk orta ve öğrenimini İçerenköy Yahya Kemal Beyatlı okulunda bitirmiştir. Fenerbahçe Lisesinden sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yaptı.

Evli ve 1 çocuk babasıdır. Uzun yıllar Mali Müşavir olarak çalıştı. Ve bir gün Mahsun Kırmızıgül’ün teklifiyle Hayat Devam Ediyor dizisiyle oyunculuğa başladı. Orada 11 bölüm oynadıktan sonra diğer diziler peş peşe geldi.

 

habib2habib3

habib

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17856 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.