Tangal Köyünde Konteyner Evde Yaşayan Bir Kişi Ölü Bulundu…

Olay dün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Merkeze bağlı Tangal köyünde konteyner bir evde tek başına yaşayan Kenan Güney(66)’den komşuları bir süre haber alamadı.

Bunun üzerine Köy muhtarı köylüler Ömer Erdem’e haber verdi. Muhtar Erdem’e haber verilmesinin ardından konteyner ev kontrol edildi. Kontrol edilen konteyner evde Kenan Güney yerde muhtar Ömer Erdem tarafından hareketsiz yatarken bulundu. Daha sonra ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri Güney’in hayatının kaybettiğini belirledi.

Hayatını kaybeden Kenan Güney’in yaklaşık 2 senedir köyünde yaşamak için İstanbul’dan geri döndüğü, burada evinin yıkık olmasına rağmen kalmak istediği ve devlet tarafından yapılan yardımları kabul etmediği öğrenildi. Güney’in bu davranışı köy halkı tarafından “Toprak çekti” olarak yorumlandı.Konu ile ilgili Tangal Köyü muhtarı Ömer Erdem yaptığı açıklamada; ”Ölen abimiz Kenan Güney Allah gani gani rahmet eğlesin 1,5-2 sene önce köyümüze geldi. Kendi evini zaten yıkıktı.

Evi hisseli ve sıkıntılı olduğu için valimize gerekli müracaatlar da bulunduk. Valiliğimiz ilk etap da huzur evi şeklinde talep de bulundu, bunu kabul ettiler. Sonra bir pansiyona yerleştirelim hiç olmazsa geçici şeklinde yine böyle bir talebimiz oldu. Ama rahmetli Kenan abimiz bunların hiçbirini kabul etmedi. Ben ille de köyüm de kalacağım dedi. Ne olursa olsun köyüm de kalayım dedi. Daha sonra yardım severler tarafından bir tane prefabrik dediğimiz konteyner türü bir ev temin edildi. Sağ olsun Furkan Yalnız beye çok teşekkür ederim. Burada yaşamaya başladı. Bizde her gün beraber olduğumuz için gerekli işlemlerde valimizden yardım talep ediyorduk.

Valimizden gerekli yardımlarda defalarca aldık zaten. Bundan 2-3 gün evveliyatında zaten kendisinin de çok ciddi rahatsızlıkları vardı. Kalp, tansiyon, şeker. Bizde bunu bildiğimiz için her gün onu takıp ediyorduk. En son pazartesi günü akşamı doktora gitmiş. Sonra köye gelmiş. Ertesi gün Salı günü biz göremeyince Çarşamba günü sabahleyin köyümüzden bir amca ile beraber gelip baktık. Baktığımız zaman kapı zaten kapalıydı.

Camdan içeri baktığımızda kenara yığılmıştı. Ondan sonra gerekli yerleri aradık. Doktorumuz ve kolluk kuvvetleri gelerek gerekli incelemeleri yaptılar. Doktorumuz kalp krizi tespitini yapınca da herhangi bir sıkıntı da olmadığı için raporlarımızı da düzenledik. Ben hemen çocuklarına, akrabalarına haber verdim. Gerekli cenaze işlemlerine başladık. Sonuç itibari ile Kenan abimizi Allah rahmet eğlesin dün ailesi ile beraber defnettik. Burada konteyner da 1 buçuk ay kaldı.’ dedi.Kenan Güney’in ölüm nedeninin kalp krizi olduğu öğrenildi.

Osman Aksu- haber 57 SİNOP

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17821 makale
Boyabat Gündemi

18 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.