Son Dakika : Tuğla Yüklü Tır Devrildi…

 

0116tirtugladevrildi1

 

Kastamonu’da devrilen tuğla yüklü TIR, karayolunu 5 saat ulaşıma kapattı.

Edinilen bilgiye göre, Sinop’un Boyabat ilçesinden, Kastamonu’nun Cide ilçesinde bir inşaat firmasına tuğla taşıyan M.T. yönetimindeki 57 DU 760 plakalı TIR, Kastamonu Cide karayolu girişinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarparak devrildi.

Yaklaşık 200 metre sürüklenen araçtan dökülen tuğlalar yolu ulaşıma kapattı. Ekiplerin anında müdahale ettiği kaza sonrası sürücü M.T., devrilen araçtan çıkarıldı. Kazadan yara almadan kurtulan araç sürücüsü tedavi olmak yerine aracın başında kalarak yolun trafiğe açılması ve aracının kaldırılmasını olay yerinde izledi.

tugla-yuklu-tir-devrildi-ait_galeri

 

Kaza yerinin bir sonraki gün gerçekleştirilecek olan ehliyet sınavları için kursiyerlerin eğitim noktası olduğu öğrenilirken, yaşanan kazanın ardından açıklama yapan sürücü kursunun hocası İsmail Dağlı, “Ehliyet alacak kursiyerlerimizin direksiyon sınavlarının hafta sonu yapılacağı için yoğun ilgisi var. Tüm gün duramadan direksiyon dersi veriyoruz. Bir öğrencime ders verdikten sonra kursa geldiğimde bekleyen öğrencim acelesi olduğunu ve hemen ders vermemi istedi. Ben ise 20 dakika yemek için kendisinden izin istedim.

Kazada tam olarak o zamanlarda meydan gelmiş. Eğer ben o anda öğrencime ders vermiş olsaydım devrilen o aracın altında kalabilirdik” dedi.

Yaşanan kaza sonrası ekipler soruşturma başlattı.

Haber: Haberler

tugla-yuklu-tir-devrildi-zkz_galeri

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.