Son Dakika ; Sinop’ta Oto Hırsız Şebekesi Çökertildi….

 

Ankara’da oto hırsızlığı yaparak çaldıkları araçları çeşitli illerdeki tamirhanelerde ‘change’ yaptıkları tespit edilen 2 zanlı Sinop ve Kastamonu illerinde emniyet tarafından düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Zanlıların çaldığı 8 araç ise sahiplerine teslim edildi.

Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 2 aydır sürdürülen çalışmalar kapsamında ‘change’ yöntemiyle oto hırsızlığı yapan bir çeteyi çökertti. Ekipler, Ankara’da çaldıkları araçları Sinop ve Kastamonu’ya götürerek, bu illerde bulunan tamirhanelerinde araçları ‘change’ yaptıklarını tespit etti.
Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Sinop ve Kastamonu’da konuyla ilgili olarak iki şüpheliyi yakalayarak Ankara’ya getirdi. Araçları ‘change’ yaptığı tespit edilen M.Y.’nin daha önceki yıllarda da birçok oto hırsızlığı suçundan kaydı olduğu ve lakabının sürekli yer değiştirme özelliğinden dolayı ‘çekirge’ olduğu belirlendi. Şüpheli şahıslar, sahtecilik, hırsızlık ve dolandırıcılık suçları nedeniyle tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edildi. Emniyet yetkilileri, change yapılan 8 aracın, sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.Kaynak : Vitrinhaber Gazetesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17815 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.