Son Dakika ; Mehmet Ersoy Sinop’ta Çok Sert Konuştu….

kimse_bu_ulkenin_birligini_bozamaz_h15775_6e15b

Sinop Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna Ahmet Muhip Dranas Uygulama Otelinde verilen iftar yemeğine katılan Ersoy, burada yaptığı konuşmada, verdikleri mücadeleyle yaşanan acıların bir daha yaşanmaması için yapılması gereken neyse onu yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Terör saldırısının yaşandığı Midyat’ı ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldiklerini anlatan Ersoy, şöyle konuştu: “Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan hanımefendi ile birlikte gece geç saatlere kadar sokaklarda dolaştık ve vatandaşlarımızla sohbet ettik. Orada insanlardaki inancı görünce gerçekten mücadele azmimiz artıyor. Ne pahasına olursa olsun, biz bu ülkenin birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü koruyacak, kudrete, dirayete ve güce sahibiz.

 

Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Elbette zaman zaman ödediğimiz bedeller ağır olabilir. Fakat bin yıldır vatan tuttuğumuz bu coğrafyanın hangi yüzyılında rahat edebildiğimizi de bir düşünürsek her yüzyılın gereklerine, ortamına ve şartlarına göre mücadele etmek zorunda olduğumuz emperyalist bir anlayış mutlaka karşımıza çıkmıştır.

 

Allah’ın izniyle millet olarak bu günleri de aşacağımıza yürekten inanıyorum.”  Bakanlık olarak şehit ailelerinin ve gazilerin emrinde olduklarını vurgulayan Ersoy, “Her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Sizler bize bu ülke için canınını feda eden kahramanlarımızın emanetisiniz.” ifadesini kullandı.  Yemeğe, Vali Yasemin Özata Çetinkaya, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkanı Baki Ergül, şehit yakınları ve gazilerle diğer ilgililer katıldı.

Vitrinhaber Gazetesi

meme

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16884 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.