SON Dakika ; Jandarmadan ESRAR Operasyonu….

Sinop İl Jandarma Komutanlığı ve Erfelek İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar neticesinde düzenlenen operasyonla Erfelek ilçesinde 21 kök hint keneviri bitkisi ele geçirildi.

Erfelek ilçesine bağlı bir köyde ormanlık arazide kenevir bitkisi ekili olduğu ihbarı alan ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Sinop İl Jandarma Komutanlığı K.O.M. ekipleri ile koordine kurarak kenevir bitkisinin ekili olduğu araziyi tespit etti.

 

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığından alınan izin doğrultusunda bahsi geçen tarlayı gözlem altına alan Jandarma ekipleri, E…. isimli şahsın tarlaya gelerek kenevir bitkilerinin bakım ve sulamasını yaptığını tespit etti. Bunun üzerine şahsın kimlik ve adres bilgilerine ulaşan jandarma ekipleri savcılığın da izni ile E..’nın evine operasyon düzenledi.

 

Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan E…. isimli şahsın evinden 1 adet tabanca ve 1 adet tüfek ile bunlara ait malzemeler ele geçirildi. Ayrıca kenevir tarlasında tespit edilen yaklaşık 2 metre uzunluğundaki 21 kök hint keneviri bitkisine de el konuldu.

 

Düzenlenen operasyonda gözaltına alının E… ifadesinin ardından serbest bırakılırken ele geçirilen 21 kök hint keneviri bitkisi jandarma ekipleri tarafından yakılarak imha edildi. Yine aynı operasyonda ele geçen silahlar ise Jandarma komutanlığınca muhafaza altına alındı.

Kaynak ; Vitrin Haber- Sinop

 

Boyabat Gündemi hakkında 16621 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.