SON Dakika ; Gerze’de Gergin Dakikalar, Yol Kesildi, Vali Bekleniyor….

Yatsı namazı için karşıdan karşıya geçen Mustafa Tosun’a resmi plakalı bir araç çarptı. Olay yerinde hayatını kaybeden Tosun’un yakınları Gerze-Sinop yolunu trafiğe kapadı.

Yatsı namazı için karşıdan karşıya geçen Mustafa Tosun’a resmi plakalı bir araç çarptı. Olay yerinde hayatını kaybeden Tosun’un yakınları Gerze-Sinop yolunu trafiğe kapadı. Olay yerine Sinop Valisi Hasan İpek’in gelmesini istiyorlar.

 

Taşmanlı’da yolun karşısındaki camiye geçmek isteyen 75 yaşındaki Tosun’a, 55 BM… plakalı resmi bir araç çarptı. Aracın çarptığı noktada hiçbir uyarı levhası ve ışıklandırmanın olmamasından şikayet eden köylüler ve Tosun’un yakınları ise, çalışma nedeniyle tek şerit olarak verilen yolu trafiğe kapadı.

 

Vali’nin gelmesini istiyorlar

Gerze ve Sinop arasındaki ulaşım, köylülerin eylemi sonrası dururken, köylüler Sinop Valisi Hasan İpek’in olay yerine gelmesini talep ediyorlar. İpek’in olay yerine gelerek, buradaki sıkıntıları ve bu sıkıntılar nedeniyle bir vatandaşın hayatını kaybettiği görmesini isteyen köylüler ve merhum yakınları, Vali gelmeden yolu trafiğe açmayacaklarını belirttiler.

 

Tosun’un cansız bedeni hala olay yerinde bulunurken, Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen bir savcı olay yerinde şu anda inceleme yapıyor.

 

Ayrıntılar gelecek…

Haber: Ercan ÖZCAN / Kaan TÖNGELCİ

 

Boyabat Gündemi hakkında 16663 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.