Son Dakika ; Boyabat’ta Soba’dan Zehirlenen Küçük Kız İçin Seferber Oldular….

27 Mart 2016 Edinilen bilgiye göre, Boyabat Alibeyli Köyünde oturan 7 yaşındaki çocuk karbonmonaksit gazından zehirlendi.

Okul çıkışı babasının yanına gelen küçük kız sobadan sızan karbonmonaksit gazından zehirlendi. 7 şaşındaki Edanur G.  zehirlendiği fark eden yakınları 112 Acil servisi aradılar. Olay yerine gelen 112 Acil servisi ile Boyabat 75 yıl Devlet hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalesine  Boyabat Acil servisinde yapılan çocuk yoğun bakım ünitesine alınarak tedaviye alındı.

Soba zehirlenmelerinde uygulanan tedavi yöntemi teknik donanımı ve çocuk yoğun bakım ünitesi  Boyabat’ta olmadığı için sevk edilmesi gereken küçük kız için 2 saat süreyle  sevk edilecek Hastane  arandı. Sevki gerçekleştirmek için    Sağlık Bakanlığı Kriz Merkezi bilgilendirildi.

Yaklaşık 2 saatlik bekleyişin ardından  Ankara Dr  Sami Ulus Eğitim ve Araştırma Hastanesinden hastayı gönderin haberi gelmesiyle umut kapısının yolu açıldı. Yoğun bakımda olan küçük kız Ambulans ile Ankara’ya  gönderildi.

Olayı duyan Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı ve Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Feyzullah Öztürk’te hastaneye gelerek  hasta yakınlarını yalnız bırakmadı. 

Kaynak ; Boyabat Haber Gazetesi- Davut Koçyiğit

 

 

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.