Son Dakika : Boyabata Şehit Ateşi Düştü,Köprücek Köyünden Piyade Uzm. Çavuş Sadık Aparangil Şehit Oldu.

sadık

 

Acı Haber Bugün Hakkari’den Geldi.Edinilen Bilgilere Göre Hakkari Yüksekova’da Düzenlenen Hava Harekatının Ardından Devam Eden Operasyon Sırasında Güvenlik Güçleri İle PKK’lı Teröristler Arasında Çıkan Çatışmada 2 Uzman Çavuş Şehit Oldu, Şehit Olan Askerlerden Birisinin Sinop’un Boyabat İlçesini Köprücek Köyü Nüfusuna Kayıtlı Piyade Uzm. Çavuş Sadık Aparangil Olduğu Öğrenildi. Aparangil’in Evli Ve 3 Çocuk Babası Olduğu Belirtildi.

 

TSK’dan Yapılan Açılamada Şöyle Denildi:

04 Kasım 2015 Tarihinde, Hakkâri/Yüksekova Bölgesinde Yürütülmekte Olan Operasyonda Meydana Gelen Çatışmalar Esnasında İki Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Olmuş; Bir Kahraman Silah Arkadaşımız İse Hayati Tehlikesi Olmayacak Şekilde Yaralanmıştır. 

03 Kasım 2015 Tarihinde Dağlıca Bölgesine Yapılan Hava Harekâtını Müteakip, Bölgeyi Terk Etme İmkânı Bulamayan Ve Küçük Gruplar Halinde Dolaşan Bölücü Terör Örgütü Mensuplarına Yönelik Başlatılan Operasyon Halen Devam Etmekte Olup, Şu Ana Kadar 15 Bölücü Terör Örgütü Mensubu Terörist Etkisiz Hale Getirilmiştir.

 

Bizleri Derin Bir Acı Ve Üzüntüye Boğan Bu Olayda Hayatını Kaybeden Aziz Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Şehitlerimizin Değerli Ailelerine, Yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarımıza Ve Yüce Türk Milletine Başsağlığı Ve Sabır; Yaralanan Kahraman Silah Arkadaşımıza Acil Şifalar Temenni Ediyoruz.

şehit

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17618 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.